اعتراض و درگيرى يکهزار دانشجو در کرمانشاه

بنا به خبر دريافتى٬ دوشنبه ١۴ژوئيه برابر با ٢۴ تيرماه٬ در دانشکده علوم اجتماعى وابسته به دانشگاه رازى کرمانشاه٬ بيش از هزار دانشجو دست به اعتراض زدند. اين دانشجويان که از شهرهاى اطراف کرمانشاه٬ همدان و سنندج براى ثبت نام در ترم تابستانى به اين دانشگده رفته بودند٬ بدليل بدرفتارى مسئولين اين دانشکده و حراست دانشگاه٬ شروع به اعتراض کردند. اين اعتراض اوليه خيلى سريع شدت گرفت و دانشجويان معترض تمام شيشه هاى اين دانشکده را با سنگ پائين آوردند. بلافاصله يگان ضد شورش رژيم در محل حاضر شد و به مقابله با دانشجويان پرداخت. با شروع درگيرى و زد و خورد بين دانشجويان و نيروى انتظامى٬ تدريجا دانشجويان درگيرى و اعتراض را به داخل خيابان کشاندند. بلافاصله رئيس واحدهاى گارد ويژه خودش را به ميان دانشجويان رساند و علنا گفت که "غلط کرديم". ما نبايد هيچگونه بى احترامى به شما دانشجويان عزيز بکنيم! و بلافاصله اعلام کرد که هر کدام از مامورين به دانشجوئى آسيب برسانند او را بازداشت خواهم کرد! اعتراض دانشجويان با عذرخواهى مسئولين و رئيس نيروهاى سرکوبگر خاتمه يافت. 

 

اعتصاب کارگران چاپ وزارت ارشاد

بنا به خبر روزنامه مردمسالارى و سايت حکومتى تابناک٬ "چاپخانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، واقع در ابتداى جاده مخصوص کرج، از حدود سه هفته پيش در اعتصاب است. گفته مى شود، کارگران حتى رئيس اين چاپخانه را به داخل راه نمي دهند" .

 اين خبر افزوده است که " مشخص نيست علت اين اعتصاب چيست"! اگر کارگران بدلائل معيشتى و دفاع از حقوق شان در مرکز انتشار خرافه اعتصاب نکردند٬ لابد بزعم آقايان ديوانه شدند!

 

مرگ بر حکومت اسلامى سرمايه!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٢٧ تيرماه ١٣٨٧ – ١٧ جولاى ٢٠٠٨