حکم اعدام شهلا جاهد لغو شد!

حکم اعدام شهلا جاهد٬ که مطبوعات ايران آنرا "جنجالى ترين پرونده سالهاى اخير" مينامند٬ و مبارزات و تلاشهاى وسيعى براى جلوگيرى از اجراى اين حکم ضد بشرى صورت گرفت٬ نهايتا امروز توسط شاهرودى لغو اعلام شد و به مسير ديگرى از تحقيقات افتاد. تا اينجا ايم يگ پيروزى براى طرفداران الغاى مجازات اعدام است. ما خود را در شادى اين اردو و خانواده و دوستان شهلا شريک ميدانيم و اين پيروزى را به همه فعالينى که در اين راه تلاش کردند تبريک ميگوئيم.
يک دنياى بهتر
مطلب زير توسط شهلا نورى در ٢٠ ژانويه حطاب به خانواده سحرخيزان نوشته شده است. هرچند امروز اين حکم لغو شده است اما همين سخنان را بايد خطاب به هر کسى گفت و نوشت که فکر ميکند "اجراى عدالت" از مسير تکرار جنايت آنهم توسط جنايتکارترين دولت ميگذرد.

دولت مرتکب قتل عمد می شود تا مردم بدانند که فتل عملی غیر انسانی است!!!
شهلا نوری

به گزارش ,جهان, و به نقل از خبر ورزشى سرانجام‌ پرونده‌ جنجالى‌ جنايت‌ آپارتمان‌ شماره‌ 46 خيابان‌ گل‌ نبى‌ حوالى‌ ميدان‌ کتابى‌ با تأ‌ييد حکم‌ اعدام‌ شهلا جاهد، "همسر صيغه‌اى"‌ ناصر محمدخانى‌ بسته‌ شد.
پرونده‌اى‌ که‌ 17 مهر ماه‌ سال‌ 81 با قتل‌ همسر 32 ساله‌ ناصر محمدخاني، لاله‌ سحرخيزان، مفتوح‌ و باعث‌ بروز حرف‌ و حديث‌ها و اتفاقات‌ بسيارى‌ شده‌ بود و در تمام‌ اين‌ مدت‌ متهم‌ اصلى‌ پرونده‌ در بازداشت‌ به‌ سر مى‌برد.
عبدالصمد خرمشاهي، وکيل‌ شهلا جاهد، ديروز به‌ خبرورزشى‌ گفت: ,به‌ طور غيرمستقيم‌ شنيده‌ام‌ که‌ حکم‌ اعدام‌ موکل‌ من‌ تأ‌ييد شده‌ است‌ اما در روز گذشته‌ (چهارشنبه) در تماسى‌ با دايره‌ اجراى‌ احکام، به‌ ما اعلام‌ شد که‌ هنوز حکمى‌ به‌ اين‌ دايره‌ ابلاغ‌ نشده‌ است.,
خرمشاهى‌ افزود: ,طبق‌ قانون‌ لزومى‌ ندارد که‌ تأ‌ييد حکم‌ اعدام‌ به‌ بنده‌ ابلاغ‌ شود اما پيگيرى‌هايم‌ نشان‌ مى‌داد که‌ چنين‌ قضيه‌اى‌ صحت‌ دارد. به‌ هرحال‌ همه‌ احکام‌ و پرونده‌ها بايد روزى‌ نهايى‌ و قطعى‌ شود. با اين‌ وضع‌ و طبق‌ نظر دفتر نظارت‌ قوه‌ قضاييه‌ اين‌ حکم‌ نيز نهايى‌ شده‌ است.,
وکيل‌ شهلا جاهد با اشاره‌ به‌ اعتراضات‌ متعددش‌ به‌ احکام‌ صادره، افزود: ,از تمام‌ راهکارهايى‌ که‌ در قانون‌ وجود داشت‌ استفاده‌ کرديم‌ و البته‌ بايد از آنها استفاده‌ مى‌کرديم. به‌ هرحال‌ اين‌ حقى‌ است‌ که‌ قانونگذار براى‌ متهمان‌ قائل‌ شده‌ است‌ که‌ در چارچوب‌ قانون‌ مى‌توان‌ از آن‌ بهره‌ برد.,
پرونده‌ شهلا جاهد پس‌ از صدور حکم‌ از دادسراى‌ امور جنايى‌ با درخواست‌ تجديد نظر وکيل‌ وى‌ به‌ شعبه‌ 26 ديوانعالى‌ کشور ارجاع‌ شد اما سه‌ قاضى‌ اين‌ شعبه‌ پس‌ از بررسى‌ بسيار حکم‌ دادگاه‌ بدوى‌ را تأ‌ييد کردند.

سخن با خانواده لاله سحر خیزان
قاتل اصلى لاله، شهلا جاهد نيست. قاتل واقعى لاله عزیز شما و صدها انسان دیگر که در جامعه ایران به قتل می رسند، حکومتی است که کشتن انسانها را جايز مى داند. حکومتی است که طی سی سال گذشته، خود نماینده فتل عام زندانیان سیاسی بوده است. جکومتی است که خود بيش از صدهزار انسان را اعدام کرده است.
چه کسانى قرار است شهلا جاهد را محاکمه می کنند؟ کسانی که دستشان تا آرنج به خون صد هزار انسان ديگر آلوده است؟!!
نیلوفر سحرخیزان (خواهر لاله) می گوید که به هیچ وجه رضایت نمی دهد. او می گوید: شهلا باید اعدام شود. ما برای روز اعدام شهلا لحظه شماری می كنیم. وی باید به سزای عمل جنایتكارانه خود برسد. خودم طناب دار را به گردنش خواهم انداخت .
دایی لاله می گوید: اگر شهلا جاهد اين عمل شنيع را مرتکب شده باشد و يا به احتمال قريب به يقين از روی عشق و علاقه شخصی به ناصر محمد خانی اين قتل را به گردن گرفته باشد٬ در ماهيت قضيه تفاوتی ايجاد نميکند. در هر حال ما خانواده لاله نبايد خواهان قصاص شهلا جاهد باشيم.
با اعدام شهلا جاهد مشکل چه کسى حل ميشود، جز اينکه يک انسان ديگر هم بقتل برسد و خانواده ديگرى هم داغدار می شوند!
ما به نمایندگی از طرف همه مخالفین اعدام در سراسر جهان ضمن درک احساسات انسانی شما، از شما خانواده محترم لاله سحرخیزان تقاضا داریم که با حکم قصاص و شرط چشم در مقابل چشم مخالفت کنید. اگر شهلا جاهد از روی اجبار به قتل لاله اعتراف کرده باشد، شما نخواهید توانست خودتان را ببخشید!
دولت مرتکب قتل عمد می شود تا مردم بدانند که فتل عملی غیر انسانی است!!! اجرای اين قوانين نتیجه عکس آنچه مجريانش ادعا ميکنند را دارد!!! داستان چشم در مقابل چشم متعلق به قرون وسطی است.
ما بارها به اعتراضات جهانی برای نجات جان شهلا ها، دلارا، نازنینها و کبراها دامن زده ایم و موفق هم بوده ایم! اما اینبار رژیم اسلامی می خواهد همه عواقب این جنایت را به گردن شما بیاندازد. شما زیر بار این فاجعه نروید!  شما با اين حرکت انسانی خود در کنار ميليونها انسانى قرار ميگيريد که از آدمکشى و اعدام متنفرند. مطمئن باشید همه انسانهایی که در کمپین 10 اکتبر عیله قتل عمد دولتی به خیابانها آمدند به شما درود خواهند فرستاد!
با این ابتکار نه تنها خدمت بزرگى به يک انسان و خانواده اش می کنید، بلکه سنتی انسانی را در جامعه نهادینه می کنید! من به شما اطمينان ميدهم که با اين اقدام، شما نهالی را در زمین می کارید که هر روز شاخ و برگ و میوه ای تازه میدهد و خوشنامى بزرگى را نصيب شما خواهد کرد.
این نهال را به نام لاله سحرخیزان در حیات خانه بکاریم و نام این عزیز را برای همیشه زنده نگه داریم!

شهلا نوری
20 ژانویه 2008
Shahla.n@bredband.net

نوشته های دیگر از شهلا نوری