سخنرانى فخرى جواهرى
در تظاهرات ١٠ اکتبر

با سلام به همه رفقا و دوستان و خوش آمد گویی به مهوش علاسوندی که عرصه فعالیت در خارج کشور در رابطه با لغو مجازات اعدام را آغاز کردند. ما دستشان را به گرمی میفشاریم. ما هم مثل مهوش روزی که محمد و عبدالله فتحی اعدام شدند تا صبح تن و بدن مان لرزید. نه تنها ما بلکه هزاران هزار نفر منتظر بودند که ببینند چی میشه. آیا اعدام میشوند یا نه؟

محمد و عبدالله اولین و آخرین نفری نبودند که اعدام شدند. همین الان صدها نفر در انتظار اعدام هستند. لقمان مرادها٬ زانیار مرادی ها٬ .خسروی ها و کسان دیگر منتظر اعدام اند.

اعدام کلمه ای است که تو تن هر کسی رعشه میندازد. اعدام قلب هر کسی رو به درد میارد. هر کسی که ذره ای انسانیت داشته باشد. میخواد اعدام به صورت صندلی الکتریکی باشه٬ میخواد اعدام با طناب دار باشه٬ میخواد این اعدام تیرباران شدن باشه! فرقی در نوعش نمیکنه. ما کمونیستهای کارگری٬ ما انسانهای آزادیخواه و برابری طلب٬ ما مخالفیتن اعدام میگیم اعدام ضد انسانی ترین و شنیع ترین و خشن ترین و توهین آمیز ترین شکل مجازات است.

اعدام جنايتى سازمان یافته و از قبل برنامه ریزی شده است. طبق نقشه قبلی این کار را میکنند. ساعتی رو و زمانی رو در نظر میگیرند که جان انسانی رو ازش بگیرند. اعدام ابزاریه در دست حکومتها که بتونن حاکمیت خودشون رو تثبیت بکنند. که بتونن مردم معترض رو به تمکین در بیارند. جمهوری اسلامی تا حالا هم طی این سی و چند سال با اتکا بر سرکوب و خشونت٬ بی رحمی و زن ستیزی٬ کودک آزاری٬ استثمار و سرکوب و شکنجه تونسته به زندگی نفرتبارش ادامه بده. این حکومت بدون اعدام٬ بدون شکنجه یک روز هم نمیتونه سر پا بمونه.

جوامع دیکتاتوری و ضد انسانی مثل ایران به بهانه اقدام علیه امنیت کشور٬ به بهانه ای که به محمد و نقی "توهین" شده٬ به بهانه اینکه روش زندگی مردم چیه٬ به بهانه اینکه مردم مشروبات الکلی مصرف میکنند٬ به بهانه ای که قتل انجام دادند و قاتلین رو به مجازات میرسونند٬ صورت ميگيرد. ما میگیم اگر سهیلا قدیریها تن فروشی میکنند٬ اگر شهلا جاهدها آدم میکشند٬ اینها همه خود قربانی اون نظامند. این جمهوری جنایتکار اسلامی است که مسبب همه این جنایتهاست. هیچ کس حق نداره جان کس دیگری رو بگیره چه دولت باشه چه فرد باشه یا خاندان. هیچکس حق ندارد اینکار رو انجام دهد.

جامعه ای که اعدام درش هست اون جامعه همیشه پر از قتله. اعدام جواب رشد جنایت در جامعه نیست. باید زمینه هاشو از بین برد و جلوش رو گرفت. اگر میخوایم جامعه ای داشته باشیم که در اون قتل و بعد هم مجازات اعدام نباشه٬ باید خود قانون انسانی باشه.

جمهوری اسلامی در طی این سی و چند سال با اعدام کودکان زنان٬ مردان٬ آزادیخواهان٬ برابری طلبان٬ همجنسگرایان٬ با اعدام صد هزار زندانی سیاسی یکی از سیاه ترین کارنامه های جنايت را ثبت کرده است. قبلا به بهانه جلوگیری از دختران باکره زندانی سیاسی به بهشت به آنان تجاوز و سپس تیر باران میکردند٬ اما امروزه نه تنها به دختران بلکه به پسران هم تجاوز میکنند و از تجاوز به عنوان یک وسیله شکنجه علنا نام میبرند. این ددصفتان بیشرمی رو به حدی رسوندند که نه تنها در خیابانها٬ نه تنها در معابر عمومی بلکه جلوی چشم کودکان خردسال٬ مردان و زنان قربانی نظام سرمایه داری را حلق آویز میکنند٬  بلکه برنامه اعدام رو در تلویزیون خودشون به نمایش در میارند.

رفقا٬ دوستان! ماشین اعدام بیوقفه داره کار میکند و این گسترش مبارزه برای لغو اعدام رو تاکید میکنه. ما مرتبا علیه این جنایات مبارزه خواهیم کرد. اما اعلام میکنیم که متوقف کردن ماشین اعدام در گرو بزیر کشیدن حکومت اسلامی اعدام است. مرگ بر جمهورى اسلامى.