اطلاعیه مطبوعاتی
سفارتخانه های جمهوری اسلامی باید بسته شوند!

سخنگوی وزارت خارجی کانادا٬ آقای جان بیرن روز سه شنبه ١٠ جولای ٢٠١٢ یک اخطاریه به سفارت جمهورى اسلامى ایران فرستاد و در آن اخطاریه از آنان خواست که در امور شهروندان ایرانی مقیم کانادا دخالت نکنند .

ظاهرا" این اخطاریه در رابطه با مصاحبه محمدی مسئول امور فرهنگی سفارت ایران در کانادا بوده است. ایشان متذکر میشوند که در کانادا بیش از ٥٠٠٠٠٠ شهروند ایرانی وجود دارند که با ایران رابطه تنگاتنگی دارند. او سپس از مهاجرین ایرانی می خواهد که جذب جامعه کانادا نشوند و تلاش در کسب مشاغل مهم دولتی کنند چرا که سفارت ایران در نظر دارد از طریق برنامه های فرهنگی- هنری از وجود آنان به نفع کشور ایران عزیز استفاده کند .

هما ارجمند مسئول کمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی در این رابطه اعلام کرد که یک اقدام جدی برای پایان دادن به دخالت این رژیم جنایتکار در امور ایرانیان مقیم کانادا بستن سفارتخانه آن میباشد. سفارتخانه جمهوری اسلامی یک مرکز تروریستی نه تنها علیه مهاجرین ایرانی است بلکه یک مرکز مهم برای بسیج جنبش اسلام سیاسی است .

او تاکيد کرد در حالی که مردم در ایران بر علیه کلیت رژیم جمهوری اسلامی بپا خاسته اند٬ فعالیتهای رژیم جمهوری از طریق سفارتخانه هایش شدیدا" افزایش یافته است. دولتهای غربی اینگونه فعالیتها را نادیده گرفته و برخلاف خواست مردم در ایران کماکان روابط ديپلماتیک خود را با دولت جمهوری اسلامی ادامه داده اند .

هما ارجمند میگوید٬ ما محمود احمدی نژاد را مسئول یک دولت تروریستی می دانیم که تمام دستگاههای تروریستی را از طریق سفارتخانه هایش در سطح بین المللی کنترل می کند. او مسئول  محاکمات٬ شکنجه٬ مجازات و اعدام در ایران است. ما اعلام کردیم که محمود احمدی نژاد یکی از حامیان جنبش اسلام سیاسی نه تنها در منطقه بلکه در سطح جهانی است. اما بجای اینکه او و سایر رهبران رژیم را دستگیر و در دادگاه های بین المللی محاکمه کنند٬ به او امکان سخنرانی در کنفرانس حفظ محیط زیست در دانمارک و یا اجلاس سازمان ملل را دادند .

ما اعلام کردیم که جمهوری اسلامی مستقیما مسئول رعب و وحشت مردم نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان است. این رژیمی است که با جنایات روزانه اش علیه بشریت٬ با تحمیل قوانین ضد بشری اسلامی٬ با سر زدن٬ قطع عضو تا قراردادن بمب در اتوبوسها٬ قهوه خانها و دیسکوها از ایران٬ افغانستان٬ پاکستان گرفته تا سوریه٬ الجزایر و فلسطین و غیره و حتی در دل اروپا و شمال آمریکا یکی از هارترین حکومتهای دنیا است. ولی غیر منتظره هم نیست که ببینیم بجای دستگیری این جانیان و به محاکمه کشاندنشان در دادگاههای بین المللی٬ به جاسوسان و عوامل مزدورش اجازه شهروندی و مهاجرت به کانادا٬ انگلیس٬ فرانسه٬ بلووی٬ برزیل٬ گواتمالا٬ نیکاراگوئه٬ اکوادور و ونزوئلا دهند.
 
ما اعلام کردیم که جمهوری اسلامی يک باعث و بانی تداوم تروریسم است و از آن بعنوان ابزاری برای هر چه عمیق تر شدن مسئله ملی٬ قومی و مذهبی استفاده می کند تا تضاد در منطقه را تداوم بخشد تا چند صباحی بیشتر عمر کند. با تمام این جنایتها٬ کوچکترین تقاضای جدی یا حتی در حد یک اعلامیه در جهت طرد جمهوری اسلامی از کلیه نهادهای بین المللی نشده است .

ما اعلام کردیم که تک تک رهبران جمهوری اسلامی از به اصطلاح اصلاح طلب چون رفسنجانی٬ خاتمی و موسوی گرفته تا جناح هار آن چون احمدی نژاد٬ خامنه اى و غیره تماما مسئول قتل و اعدام بیش از صد هزار فعال ایرانی در داخل و خارج از ایران است. ما همچنان اعلام کردیم که شکست جمهوری اسلامی ایران پیش شرط  نابودی جنبش اسلام سیاسی در خاورمیانه است. اما جهان شاهد آن بود که دولتهای غربی چگونه به حمایت وسیع از به اصطلاح اصلاح طلبان این رژیم برخاستند و آنها را زیر نورافکن قرارداده و درصددند که آنها را به عنوان نماینده اعتراض مردم جا بزنند.

ما اعلام کردیم که باید محمود رضا خاوری و سایر اعضای عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران که در اخاذی و بجیب زدن دارایهای مردم دست داشته اند و مبالغ هنگفتی به حساب شخصی خود در بانکهای کانادا و کشورهای غربی واریز کرده اند را دستگیر کرد و به محاکمه کشاند. دارایی های آنان باید مسدود شوند. اما دیدیم که چگونه به آنان اقامت در کانادا را دادند.
 
دیگر بس است. با اسلام سیاسی و در راسش با جمهور اسلامی لاسیدن بس است. بیش از این با جان و امنیت مردم در ایران و شهروندان جهان بازی نکنید.

کمپین بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی یکبار دیگراعلام میکند یک اقدام جدی برای پایان دادن به دخالتهای رژیم اسلامی در امور ایرانیان مقیم کانادا و کوتاه کردن دست این رژیم از زندگی مهاجران ایرانی و برای پایان دادن به تروریسم اسلامی و در جهت اعمال فشار به این رژیم بخاطر کشتار و جنایت علیه مردم در ایران٬ قطع روابط دیپلماتیک با این رژیم و در همین راستا بستن کلیه سفارتخانه های آن میباشد .

هما ارجمند٬ مسئول کمپین:
www.closedowniranianembassies.com
www.nosharia.com
١٥ جولای ٢٠٠٢