کارگران شرکت مینو
3 ماه دستمزد معوق!

بنا به خبر دريافتى٬ بیش از 1200 نفراز  کارگران شرکت مینو تا امروز دستمزدهای سه ماهه بهمن و اسفند سال گذشته و فروردین ماه امسال را دریافت ننموده اند. مراجعه و پیگیری و اعتراضات تاکنونی کارگران برای دریافت 3 ماه دستمزد معوق بی نتیجه بوده، وعده های بی اساس و نامربوط امروز و فردا از جانب کارفرما و در بسیاری موارد تهدید به اخراج کارگران معترض ادامه دارد.

یکی از کارگران میگفت: در جواب اعتراضاتمان به هر یک از ما آن هم در مقابل صد تا خط و امضا و کاغذ مبلغ 50 هزار تومان بعنوان مساعده و اللحساب میپردازند! مساعده و اللحساب یعنی چه؟ این کلاه شرعی برای سر کیسه نمودن ما کارگران است. ببینید، همین الان در جنو ب شهر این تهران خراب شده، در شوش و آذری و یافت آباد و در مناطقی که بدلیل انواع آلودگی اصلا محل زندگی نیست٬ در مناطقی که حتی جوی آب فاضلابهای آلوده و متعفن از وسط کوچه های تنگ و محقرش میگذرد٬ اجاره بها یک باب آپارتمان محقر و بدون امکانات 30 تا 40 متری حداقل 10 میلیون پیش و ماهی 300 هزار تومان کرایه است. در شرایطی که یک حلب روغن 4 کیلویی 15 هزار تومان، یک کیلو برنج 5 هزار تومان، یک کیلو مرغ 5 هزار تومان، یک کیلو گوشت 25 هزار تومان، یک بطری شیر 1700 تومان است٬ این حکومت دستمزدمان را ماهی 300 هزار تومان قرار داده اند. این پول را هم چند ماه چند ماه نمیپردازند. حالا با ماهی 50 هزار تومان چگونه باید حریف این زندگی شد؟ آیا آخوندهای بیکاره و سران قاتل و دزد حکومت اسلامی سرمایه داران مانند ما کارگران و خانواده هایمان در جهنمی از فقر و محرومیت و استثمار اینچنین نابود و تباه میشوند؟

کارخانه مینو با بیش از 1200 نفر کارگر با قراردادهای موقت 3 ماهه، با دستمزدهای 300 هزار تومانی پرداخت نشده و ساعت کاری از 8 صبح تا 5 عصر واقع در جاده مخصوص کرج تولید کننده انواع کیک و کلوچه و بیسکویت و ... میباشد.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٢ مه ۲۰١۲ – ١٣ ارديبهشت ١٣٩١