کارگران تونل مترو تهران
3  ماه دستمزد معوق !

بنا به خبر دریافتی، بیش از 350 نفر از کارگران تونل مترو تهران منطقه تجریش وابسته به شرکت بتن سازان مهر تا امروز چهارشنبه چهاردهم دیماه دستمزدهای 3 ماه گذشته مهر، آبان و آذر را دریافت نکرده اند. "انصاری فر" مدیر شرکت بتن سازان در جواب کارگران گفته است: شهرداری و دولت پولهای ما را نمی پردازند، من برای شما کارگران نه پولی دارم و نه چاره و راه حلی، همینه که هست اگر کسی هم ناراحته تا تکلیفش را روشن کنیم .

کار شاق و سنگین در اعماق زمین از صبح تا شب و گاها در بسیاری مواقع از شب تا صبح، در جایی که بعلت شرایط نا ایمن کار هر لحظه خطر مرگ و مدفون شدن در زیر خروارها خاک و آوار میرود، در جایی که بسیاری از کارگران بعلت عدم اکسیژن کافی، بعلت گرد و غبار شدید ناشی از کار و بعلت استنشاق انواع گازهای مسموم و خطرناک ماشین آلات صنعتی در فضای بسته و محدود به بیماریهای مزمن و لاعلاج تنفسی از قبیل تنگی نفس و آسم مبتلا شده اند. همچنین تحمیل فقر و گرسنگی و تحقیر و محرومیت روز افزون به زندگی کارگران و خانواده هایشان، نپرداختن چندین ماهه دستمزدهای حداقلی که در این جهنم اسلام و سرمایه بواسطه تورم و گرانی بیسابقه حتی کفاف یک هفته زندگی خانواده های کارگران را نمیدهد، در حالیکه سران فاسد و جنایتکار حکومت اسلامی و سرمایه داران بیکاره در ثروتهای میلیاردی و افسانه ای غوطه ورند. این یک سند جنایت سرمایه داران و حکومت نوکر اسلامیشان علیه خانواده های کارگریست. حالا جناب انصاری فر میخواهد تکلیف ما کارگران از هستی ساقط شده را روشن نماید!! تکلیف روشن است: این حکومت و این نظام وحشی سرمایه داری باید به قدرت تشکل و اتحاد و اعتراضات و اعتصابات سراسری و مبارزه کوبنده ما کارگران با خواست آزادی و برابری و رفاه و حرمت انسان بساطش برچیده شود .

شرکت بتن سازان مهر هم اکنون مجری احداث بخشهایی از تونل مترو تهران منطقه تجریش با بیش از 350 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای از سه ماه تا یکسال و دستمزدهای پرداخت نشده 300 هزار تومانی و ساعت کاری ظاهرا از 7 صبح تا 5 عصر! اما بطور شبانه روزی و ایام تعطیل میباشد .

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
4 ژانویه 2012 - 14 دیماه 1390