کارگران اخراجی شرکت کفش پویش
سرگردان به دنبال دستمزدهای معوق!

در اطلاعیه قبلی در تاریخ 24/7/90 اعلام داشتیم به دستور طالبی مالک شرکت کفش پویش 8 نفر از کارگران٬ در حالیکه قراردادهای یکساله کاریشان به اتمام نرسیده و حتی دستمزدهای مرداد و شهریور ماه را دریافت نکرده اند٬ از کار اخراج و بیکار شده اند. هم اکنون با گذشت بیش از یکماه از اخراج٬ کارگران هنوز دستمزدهای پرداخت نشده مرداد و شهریور را دریافت نکرده اند.

در طی روزهای اخیر کارگران اخراجی با مراجعه و تجمع در برابر شرکت خواهان دریافت دستمزدهای معوقشان شده اند، اما طبق معمول طالبی با گستاخی و بی ادبی به کارگران گفته است: به آدم یکبار میگویند٬ یکبار قبلا گفتم پول ندارم٬ شماها هم به هر کجا میخواهید بروید به شکایت، اینجا شرکت است، اینجا کارگاه و تولیدی است٬ آیا میخواهید از این وسایل و آت و آشغالهای اینجا به شماها بدهم؟ این چیزها که پول نمیشود!

یکی از کارگران اخراجی میگفت: همه ما کارگران اخراجی در این یکماه گذشته چندین بار به اداره کار و مراجع قضایی مراجعه کرده ایم. هیچ کس حاضر نیست حرفهای ما را بشنود چه رسد به اینکه بخواهند برای ما کاری انجام دهند. طوری با انسان رفتار می کنند که انگار سربارشان هستی! به هر طریقی کارشکنی میکنند و آخر سرهم دست به سرت میکنند. در این چند روز گذشته هم که بارها به شرکت و اين طالبی بی وجدان مراجعه کرده ایم با پر رویی و تهدید به ما گفته است نه پول دارم و نه حوصله شماها را، اگه بیشتر در اینجا مزاحمم شوید به پلیس و نیروی انتظامی زنگ میزنم تا جمعتان کنند و حسابی ادب شوید. ما کارگران اخراجی فقط 8 نفر نیستیم٬ ما به همراه خانواده هایمان بیش از 35 نفریم که از همه چیز ساقطمان کرده اند. معلوم نیست در این جهنم فساد و دزدی کدام بی شرف میخواهد جوابگوی ما و خانواده هایمان باشد؟  

شرکت تولیدی کفش پویش واقع در کیلومتر 14 جاده مخصوص کرج با بیش از 10 نفر کارگر- که فعلا 8 نفر از آنها از کار اخراج شده که قرار است کارفرما کارگران جدیدی را با دستمزدهای کمتر و تحت شرایط کاری بدتری استخدام نماید- و ساعت کاری از 8 صبح تا 4 عصر و از 4 عصر تا شب و کار در ایام تعطیل٬ تولید و توزیع کننده انواع زیره کفش میباشد.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری !
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٢٠ نوامبر ٢٠١١ – ٢٩ آبان ١٣٩٠