اخراج کارگران شرکت تهران کمپرسور !

بنا به خبر دريافتى٬ در دو هفته گذشته تا امروز 3 نفر از کارگران شرکت تهران کمپروسور به دستور قاسمی مدیر شرکت از کار اخراج شده اند. برای جلوگیری از اعتراض کارگران اخراجها بطور انفرادی و در زمانهای مختلف انجام شده است. هر یک از این کارگران دارای 2 تا 3 سال سابقه کار بوده و دلیل اخراج این کارگران از کار فقط اعتراض آنها به شرایط کار بسیار سنگین و ناعادلانه و دستمزدهای اندک و بسیار ناچیز بوده است. قاسمی گفته است اینجا محل کار است٬ توقعات زیادی و فرار از زیر کار برای من غیر قابل تحمل است .

یکی از کارگران میگفت: خواست ما خیلی ساده و ابتدایی و انسانی است. ساعت کاری از 30/7 صبح تا ساعت 8 و 9 شب یعنی در 24 ساعت 13 تا 14 ساعت کار بعلاوه کار اجباری در همه ایام تعطیلات که از بیگاری هم بدتر است٬ در ازای ماهی 300 تا 400 تومان، باید از این حکومت و سرمایه داران امثال قاسمی پرسید آخر با این شرایط کاری سنگین و فرساینده و با دستمزدهای بسیار ناچیزی که شاید کفاف یک هفته زندگی در این اوضاع و احوال را با این گرانی و تورم را هم نمیدهد چکار کنیم؟ تکلیف فرزندان و خانواده های ما چیست؟ آیا ما نیاز به اوقاتی جهت استراحت و در کنار خانواده بودن نداریم؟ آیا خانواده های ما نیاز به امکانات مناسب مسکن، خوراک و پوشاک، آموزش و بهداشت و درمان ندارند؟ چرا باید سهم ما و خانواده هایمان از زندگی فقر و فلاکت، گرسنگی و محرومیت و پریشان خاطری باشد؟ آیا سرمایه داران مفتخور هم مثل ما کارگران زندگی میکنند؟

شرکت تهران کمپروسور واقع در سه راه جاده آدران اسلام شهر با 30 نفر کارگر قراردادی، با قراردادهای 3 ماهه (89 روزه) و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از 7 صبح تا شب و کار اجباری در تعطیلات سازنده انواع کمپروسورهای صنعتی میباشد .

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری !
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٢۵ اکتبر ٢٠١١ – ٣ آبان ١٣٩٠