اخراج کارگران کارخانه مادیران!

بنا به خبر دريافتى٬ طی چند روز گذشته 10 نفر از کارگران کارخانه مادیران از کار اخراج شده اند. عوامل کارفرما در جواب کارگران معترض دليل اخراج را اتمام قراردادهای 3 ماهه و عدم نیاز کاری به آنها اعلام داشته اند! در فروردین ماه هم بنا به دستور امیری مدیر و مالک کارخانه بیش از 100 نفر از کارگران از کار اخراج شدند. هر یک از کارگران اخراجی دارای سابقه کاری از یک تا ده سال بوده و تا امروز اعتراض و شکایاتشان برای بازگشت به کار بی نتیجه مانده است. پیش از آغاز سال جدید قراردادهای کاری کارگران شش ماهه بود. اما از آغاز سال جدید تا امروز٬ قراردادهای موقت 3 ماهه اسم رمز اخراج کارگران بوده و همچنان خطر اخراج و بیکارسازیهای بیشتر که در راه است٬ شغل و زندگی و معیشت بیش از 800 نفر از کارگران کارخانه مادیران و خانواده های محرومشان را در معرض تهدید جدی قرار داده است.

یکی از کارگران میگفت: با این اخراجهای گسترده و کاهش تعداد کارگران فشار و ساعات کاری را بطرز وحشتناکی افزایش داده اند. اردوگاه کار اجباری، پادگان، اینجا از اینها هم بدتر شده، باید فشرده و سنگین و بلاوقفه کار کنی. عوامل کارفرما و دوربین های مدار بسته همیشه تو را کنترل میکنند، بخاطر دستشویی رفتن طولانی، بخاطر 5 دقیقه استراحت٬ حتی بخاطر کند بودن در کار و نداشتن سرعت کاری که خواست کارفرماست٬ و به هر دلیل مزخرفی همیشه کنترل و تهدید میشوی. تهدید تا مرز اخراج و بیکاری!

اخراج و بیکاری برای کارگران و خانواده هایشان یعنی تحمیل فقر و فلاکت و محرومیت و گرسنگی بیشتر، یعنی زجر و تحقیر بیشتر برای لقمه نانی و برای زنده ماندن. اما اخراج کارگران برای سرمایه داران و حکومت اسلامیشان مساویست با کاهش هزینه ها، خلاصی از شر کارگران قدیمی آگاه و معترض و موی دماغ و همچنین استثمار بیشتر کارگران شاغل و علاوه بر اینها بکارگیری کارگران جدید با دستمزدهای کمتر و افزایش فشار کاری بیشتر بر آنها. اخراج بايد ممنوع باشد. کارفرما به هيچ دليلى حق اخراج را نبايد داشته باشد. اگر کار ندارند بايد بيمه بيکارى مکفى بدهند.

در کارخانه مادیران واقع در هشتگرد کرج و دفتر مرکز در خیابان ولیعصر تهران و بخش صنایع و خدمات پس از فروش در خیابان تخت طاووس٬ بیش از 800 نفر کارگر قراردادی و سفید امضا با قراردادهای 3 و6 ماهه (قراردادهای 3 ماهه فعلا خط قرمز کارگران اخراجی است) و دستمزدهای 330 هزار تومانی٬ ساعت کاری از 8 صبح تا 5 عصر و انجام اضافه کاری اجباری تا شب و در ایام تعطیل در ازای دستمزدهای بسیار ناچیز مشغول به کارند. کارخانه مادیران تولید و مونتاژ کننده انواع ماشینهای کامپیوتری و اداری از قبیل مانیتور کامپیوتر، فاکس، انواع چاپگر و ... بوده و طرف قرارداد معاملات تجاری کشورهای چین و کره و تایلند و ژاپن میباشد.

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
١٧ تير ١٣٩٠ – ٨ جولاى ٢٠١١