کارگران آب و فاضلاب اسلام شهر
عیدی پایان سال معوق، حذف سرویس ایاب و ذهاب

بنا به خبر دريافتى٬ هم اکنون با گذشت بیش از 3 ماه از آغاز سال جدید 15 نفر از کارگران قراردادی اداره آب و فاضلاب اسلام شهر علیرغم اعتراضات و پیگیریهای تاکنونی بعلت کارشکنی و خود داری کارفرما هنوز مبالغ عیدی و برخی پاداش مربوط به سال گذشته را دریافت نکرده اند. در طی این سه ماه گذشته کارفرما با دادن وعده های بی اساس و دروغ امروز و فردا٬ کارگران معترض را سردوانیده است. حالا با گذشت 3 ماه از سال جدید عوامل حکومت اسلامی در اداره آب و فاضلاب اسلام شهر با تهدید کارگران به اخراج زیر وعده هایشان زده اند و به کارگران گفته اند: منتظر دریافت عیدی و این چیزها نباشید. بر طبق قانون هیچگونه عیدی و پاداشی به هیچیک از شماها تعلق نمیگیرد!

عوامل کارفرما و پادوهای حکومت اسلامی علاوه بر دزدی و بالا کشیدن عیدی کارگران زحمتکش، اخیرا سرویس ایاب و ذهاب کارگران را نیز حذف نموده و ساعت کاری کارگران را نیز با اعمال اضافه کاری اجباری افزایش داده اند. سابق بر این اکثریت کارگران که محل سکونت شان در تهران است با سرویسی که در مبدا آریاشهر مستقر بود در محل کار حاضر میشدند اما حالا بخاطر صرفه جویی در هزینه ها! و با حذف سرویس٬ کارگران مجبورند بعلت دوری مسافت با استفاده از چند کورس تاکسی و اتوبوس و با صرف هزینه های گزاف و کلی مشکلات خود را به اسلام شهر برسانند.

یکی از کارگران میگفت: با انجام اضافه کار ماهیانه مبلغ 350 تا 400 هزار تومان دریافت میکنم اما حالا با حذف سرویس و این وضعیتی که برایمان درست کرده اند بایستی ماهیانه حداقل 100 هزار تومان بابت رفت و برگشت به سر کار بپردازم. این یعنی یک سوم در آمد خانواده ام را باید بابت کرایه
بپردازم. بارها به نبود سرویس اعتراض کرده ایم اما با تهدید میگویند: این پولها مال بیت المال است و امسال سال جهاد اقتصادیست، باید صرفه جویی کنیم. آخرش ما نفهمیدیم چرا همیشه باید کار و صرفه جویی و فقر و بدبختی نصیب ما کارگران و خانواده هایمان باشد و اين صرفه جوئى مشمول خيل سرمايه دارن مفتخور و آخوندهاى شکمچران و نمایندگان مجلس و وزیر وزرا نميشود؟

15 نفر کارگر قرار دادی بخش خدمات آب و فاضلاب اسلام شهر با سوابق کاری از یک تا 7 سال، با قرار دادهای یکطرفه و سفید امضا و دستمزدهای 330 هزار تومانی و ساعت کاری از 8 صبح تا 5 عصر و اضافه کاری اجباری تا شب و در تعطیلات بدون هیچگونه امنیت و رفاه شغلی در شرایط کاری و بردگی مطلق بسر میبرند.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى

٣١ خرداد ١٣٩٠ – ٢١ ژوئن ٢٠١١