اخراج دستجمعى کارگران شرکت رافاکو!

بنا به خبر دريافتى٬ با پایان سال 89 و در اولین روزهای سال جدید بنا به دستور عوامل کارفرما 10 نفر از کارگران زحمتکش شرکت خدمات کامپیوتری رافاکو از کار اخراج و بیکار شده اند. در روزهای پایانی سال از جانب کارفرما تهدیداتی برای اخراج کارگران بود. اما متاسفانه در اولین روزهای کاری سال جدید وقتی کارگران به شرکت مراجعه میکنند کارفرما میگوید: فعلا نیازی به شما نداریم. هیچ قولی هم برای بازگشت به کار شما نمیدهیم. بهتر است فکری به حال خودتان بکنید. اگر خدا خواست و اوضاع خوب شد شاید یکروزی شماها را به سر کار برگردانیم!

یکی از کارگران اخراجی میگفت: از شهریور ماه تا پایان اسفند ماه گذشته 7 ماه برایشا ن کار کردیم. به جز چند فقره مساعده ناچیز پولی به ما نداده اند. عیدی پایان سال را هم پرداخت نکرده اند. حالا با 7 ماه دستمزد و عیدی پرداخت نشده میگویند بفرمائید، خداحافظ شما! اخراجید! این جواب پولدارها و سرمایه دارها به ما کارگران و خانواده هایمان است. حکومت هم از این دزدهای بی وجدان حمایت میکند. دستمان به جایی بند نیست، نه قانون، نه حکومت نه خدا با ما کارگران نیست. ما مانده ایم و خانواده هایمان با جیب خالی، با سرگردانی، با اضطراب و رنج و بیکاری.

شرکت خدماتی رافاکو مجری و طراح ایجاد شبکه های کامپیوتری واقع در میدان 7 تیر تهران است و بیش از 10 کارگر با ساعت کاری 8 صبح تا 6 عصر و اضافه کاری تا پاسی از شب و کار اجباری در تعطیلات، با سابقه کاری 2 تا 10 سا ل دارد (که هم اکنون همگی اخراج شده اند). بعبارتی این کارگران قرار داد ندارند٬ حتی روز مزد هم نیستند. فقط کارفرما به آنها گفته است ماهی 300 هزار تومان به شما پرداخت میکنم. البته حالا نه تنها خبری از پول نیست بلکه بخاطر گستاخی و سود جویی کارفرما این کارگران از کار هم اخراج شده اند.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
١٠ فروردين ١٣٩٠ - ٣٠ مارس ٢٠١١