برف و شهردار قالیباف
پدرام نواندیش

به خانه که رسیدم خیلی تعجب کردم، در کوچه هیچ برفی نبود! یادم آمد وقتی که می رفتم کوچه پر از برف بود. در خانه خبر دار شدم که اکیپ برف روبی این منطقه آمده و برف ها را جمع کردند، بار کردند، بردند! از این کار خستگی در تنم ماند. فردای آن روزبعد از پیدا کردن پیمانکار، ۱۰ میلیون تومان جریمه اش کردم تا بدانند کوچه شهروندان مثل کوچه شهردار باید در اولین ساعات صبح برفی به بهترین شکل تمیز شده باشد .

این مطلبی است که آقای محمد باقر قالی باف در وبلاک خود نوشته اند .

راستی مبلغ فرارداد چقدر است؟ ده میلیون تومن چقدر میشه؟ با 10 میلیون تومن میشه نون خرید؟ اون صاحب کارگران کی بود که 10 میلیون تومن داد و به کارگران هنوز پول نداده و نمیده و خیال هم نداره بده؟ از اقوام ما که نیست . از اقوام غلام گدا هم که نیست . نکنه از فامیل های عمه زبیده باشه؟ نه. فکر نمی کنم. چون عمه زبیده سقف خونشون همیشه آب میده و کفشهاش تا به تاست. نه این که از روی مد باشه. آخه عمه زبیده اون ها را وفتی سیلاب های شمال شهر به طرف پایین اومده بود پیدا کرده بود . خوب پس از فک و قامیل عمه زبیده محال است باشه .

عجیب گیری داده این انگشت های من؟ من را وادار می کنه که بنویسم....خوب بابا ..خوب، فامیل یکی هستش دیگه . اصلا فامیل این آقای قالیباف است. همین شهردار ... خوب فامیل است . فامیل برای چه وفتی است؟ ببین به چه راحتی هم جریمه اش می کنه؟ ببین و حالشو ببر . می گی چی؟ می گی نکنه اصلن فامیل مامیلی در کار نباشه و یک جورایی ...آره ... نه من که میگم این حرفها را نزن .بچه سنگ میشی . این حرفهای گنده گنده چیه که می زنی؟ آخه تو را چه به این حرفها؟ گیرم فامیلی هم نباشه و خود آقای قالیباف یکی از فامیل هاش را که رحلت کرده از یادها بیرون کشیده و شرکتی به یاد اون مرحوم به ثبت رسونده و این قرار داد را به مناسبت چندمین سال ارتحال آن مرحوم منعقد کرده . خوب مگر کار بدی کرده؟ چطور آفای رحیمی معاون رئیس جمهور در زمان ریاستش در بیمه کرج هزاران مرتحل را زنده کرد و حق بیمه برایشان گرفت. چیزی نگفت. حالا هم گیر دادی به این چندر غاز میلیارد تومن قرار داد که چی شده و با کی بسته شده و از این حرفها؟

اون بابا 700 میلیار تومن پول اون مرتحلین را زنده کرد و کسی چیزی نگفت و حالا گیر دادی به این شهردار که جونشو کف خیابونا گذاشته؟ این آقا قالیباف شهردار که نه یک پارچه خلبان، یک پارچه فرمانده نیروی انتظامی و یک پارچه کاندید ریاست جمهوری است . اون وفتی که با فرمانده نظری به طرف امیر آباد شمالی میرفت تا اون عوامل خارجی را از بالای ساختمان های دانشجویان به پایین پرت کنند تو کجا بودی؟ اون ها که تو خوابگاهها خوشونو به دانشجو مردگی زده بودند، دانشجو نبودند. اونها عوامل خارجی بودند. این شهردار جون بر خیابان گذاشته از اون موقع نشون داد چقدر قاطعه .

فامیل مامیل حالیش نیست... وقتی طی یک شب حساب کار اون همه عوامل خارجی که تو خواب گاهها خوبیده بودند رسید، معلومه که 10 میلیون تومن که چیزی نیست؛ حاضره چندین ماه حقوق کارگران شهرداری را هم قطع کنه .اصلا  10 میلیون تومن سر شکن بشه به حقوق های کارگران .مگه نشنیدین که میگویند تشویق مال یک نفره تنبیه مال هزاران کارگر شهرداری؟ این که نشد. فامیل شهردار تنبیه و جریمه بشه، اونوقت کارگرها پادشاهی زندگی کنند؟

شاید در راستای انتقال این تجارب ارزنده است که شهردار سمینار و چهار مینار بر گزار می کنه . بابا این شهر داره خیلی فعال است . تو چرا دهنتو این جورو آنجور می کنی؟ چیه ندیدی؟ شهردار فعال ندیدی... آخ طفلک ... این قدر مثل ندید بدیدها نباش.  شهردار وظیفه شناس اومده جریمه کرده .تازه این که چیزی نیست . کارفرماهای وظیفه شناس دیگری هستند که شهردار قالیباف بایستی جلو اونها لنگ بندازه . مثلا همین شرکت تبریز ساختمان... آقا نمیدونی چقدر قاطع و چقدر سریع جریمه میکنه... کارگراشو به مدت 11 ماه جریمه کرده و به اونها حقوق نمیده ... این که چیزی نیست ...همین لوله سازی خوزستان ...همین کارخونه 18 ماه، اره 18 ماه کارگراشو جریمه کرده و به اونها حقوق نمیده . این کارخونه بود که تو تلویزیون همش تبلیغشو میکرد و می گفت همیشه تاز، آره این کارخونه 50 نفر از کارگراشو خیلی قاطعانه اخراج کرده و کوتاه نمیاد .

تشویق برای کارفرما و تنبیه برای همه کارگران . این موضوع سمینار های شهردار جان بر خیابان است . دیدی ... دیدی گفتم ... همه اونها یاد گرفتن و حالا دارند کرکری می خونند . جون تو خوب فکری یادشون داده این شهردار ما . تو حساب کن اگر یک کارفرما بخواد وام بگیره مثلا 100 میلیارد تومن . خوب ... خوب دیگه ماهی خداتومن باید سودشو بده ... حالا اگر این حقوق کارگرها را مثلا یک چند ماهی دیرتر بدهند اسمان به زمین که نمیرسد که . مثلا 600 نفر کارگران همین کارحانه لوله ساری خوزستان، 18 ماه دستمزد نگرفته اند ...خوب نمی میمیرند...عوض آن کارخانه دار ،همین دولت امام زمانی مجبور نیست که خدا تومن وام بگیره و خدا تومن هم سود بده به این بانک ها .

آقا جون سود دادن حرام است... مگه میشه آدم نونی که می خوره حرام بیافته توی آن؟ سود دادن به بانک حرام است... کارگرها دستمزد نگیرند و کار کنند. این راه خوبی است... ما هم به خود کفایی خواهیم رسید . به همه جا اعلام بشه از این پس همه باید کار کنند و دستمزد نگیرند . اصلا چه معنی داره دستمزد؟ تازه وقتی دستمزد بی معنی بشه، اضافه کردن اون هم خیلی بی معنی تره . با این پول های امام زمانی که 2 ماه یک بار به حساب ها واریز میشه هم می توان زندگی کرد .
 
این پول برکت داره. تازه می بینی آخر ماه یه چیزی هم باقی می مونه . شهردار همش ترسش از این است که نکنه کارگران گول عوامل خارجی را بخورند و حرف از دستمزد بزنند . شهردارکه میره پیش آقا و از قول آقا نقل میکنه که: بهتره کارگران بدانند که همه این آشوب ها زیر سر این کمونیست های کارگری است. این کمونیست های کارگری تو روز روشن اعلام کرده اند که دشمن شهردار و کارفرما، امام زمان و آقا هستند .

راستش این شهردار آنقدر شجاع و جان بر خیابان است که خودش حاضره لباس شهردار را با لباس ریاست جمهوری یا فرمادهی عوض کنه و دوباره به جنگ کمونیستهای کارگری که این بار همشون تو کارخونه ها هستند بره .
 
عرق سردی بر پیشانی قالی باف نشسته است . موضوع سمینار بعدی ... دستمرد نمیدهیم... اخراج میکنیم... سرکوب می کنیم .... و اما فریاد های کارگران :نه به فقر، نه به گرسنگی، نه به اعدام، زنده باد آزادی، برابری، حکومت کارگری! *