کارگران سیکو پارس خودرو !
شمارش معکوس اخراج

بنا به خبر دريافتى٬ از آغاز سال جدید تا امروز خطر و تهدید بیکاری و اخراج همچنان بر زندگی بیش از 600 نفر از کارگران شرکت سیکو پارس خودرو سایه افکن است. عوامل کارفرما برای ایجاد تزلزل شغلی در میان کارگران و برای دستیابی سودهای سرشار به نیروی کار ارزان و خاموش نیازمندند و به همین دلیل قراردادهای کاری کارگران را 89 روزه منعقد نموده و مدام از فسخ قراردادها و اخراج کارگران میگویند. "میرزایی" مدیر شرکت پیمانکاری همه تقصیر را به گردن مسئولان پارس خودرو انداخته و خود را بیگنا ه میداند. چندی پیش قراردادهای کارگران را تا پایان همین شهریور ماه تمدید نمودند و حالا که بیش از 20 روز بیشتر به پایان قراردادها باقی نمانده٬ میرزایی و همدستانش بطور مداوم کارگران را تهدید به اخراج از کار می کنند. خطر اخراج و بیکاری تا پایان شهریور همه کارگران را تهدید می کند.

یکی از کارگران میگفت:همه این حرفها بهانه است. میرزایی و مدیران پارس خودرو دستشان توی یک کیسه است. همه این آقایان به شدت به کار ما کارگران محتاج اند. آنها فقط به دنبال کارگر ارزان، مفت و مطیع می گردند٬ میخواهند همیشه از ترس اخراج و بیکاری و گرسنگی امر بردارشان باشیم    .

شرکت پیمانکاری سیکو با بیش از 600 کارگر قراردادی با قراردادهای 89 روزه، یکطرفه و سفید امضا و پایه دستمزد 303 هزار تومانی٬ ناظر و مجری استخر رنگ پارس خودرو واقع در کیلومتر 10 جاده قدیم کرج میباشد. ساعت کار کارگران از 7 صبح تا 3 عصر و اضافه کاری اجباری به روش بردگی مطلق تا پاسی از شب و ایام تعطیل بنا به صلاحدید کارفرما برقرار است. اکثریت کارگران به دلیل شرایط نامناسب و غیر ایمن کار و استنشاق بوی انواع مواد شیمیایی و رنگ به بیماریهای مزمن و لاعلاج تنفسی از قبیل آسم و تنگی نفس و حساسیت و ... مبتلا شده اند بی آنکه پولی و مجالی برای درمان و استراحت داشته باشند.

مرگ بر جمهوری اسلامی !
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری !
زنده باد جمهوری سوسیالیستی !

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٩ شهريور ١٣٨٩ – ٣١ اوت ٢٠١٠