کنگره دوم منصور حکمتچهار ژوئیه 2010 مصادف با هشتمین سالگرد درگذشت منصور حکمت است. در یادبود این متفکر بزرگ مارکسیست و لیدر سیاسی – نظری کمونیسم کارگری، بنیاد منصور حکمت مراسمی را در روز یکشنبه 4 ژوئیه سازمان داده است. ابتدا، برای گرامیداشت یاد این انسان عزیز که در زندگی بسیاری از کمونیست های ایران و منطقه نقش مهمی ایفاء کرده است، در گورستان های گیت لندن گرد میائیم.  سپس در سالنی در همان منطقه های گیت، کنگره دوم منصور حکمت را برگزار میکنیم. تم این کنگره به جایگاه فکری – سیاسی منصور حکمت در جنبش کمونیستی بین المللی و ایران اختصاص دارد.
نقش منصور حکمت بویژه در جنبش کمونیستی ایران بسیار تعیین کننده بوده است. منصور حکمت بعنوان یک لیدر فکری، سیاسی و حزبی جایگاهی بسیار مهم در جنبش کمونیستی ایران و همچنین بین المللی دارا است. برخی رویداد های سیاسی – تشکیلاتی پس از مرگ او ضربات مهمی به جنبش کمونیسم کارگری تحمیل کرد. اما نقش تعیین کننده او و سیاست ها و نظراتش، بویژه در ماه های اخیر، در خیزش عظیم مردم ایران با وضوح بسیار نمایان شد. خلاء او را تمام دوستدارانش و جنبش کمونیستی با تلخی بسیار احساس کرده و میکند.
با یادبود و گرامیداشت این انسان بزرگ، به جوهر اصلی نظریه و سیاست های او نگاهی خواهیم انداخت. نقش او را بررسی خواهیم کرد و تلاش میکنیم که در جهت خنثی کردن کامل ضربات سالهای اخیر قدمی برداریم و جنبش کمونیسم کارگری را بر مبنای خط و نظر منصور حکمت تحکیم و تقویت کنیم.
از دوستداران منصور حکمت دعوت میکنیم تا با شرکت در این مراسم و در کنگره دوم منصور حکمت کمک کنند تا این مراسم گرامیداشت او با شکوه هر چه بیشتر برگزار شود و با هم و در کنار هم یاد او را گرامی داریم. برنامه کنگره و لیست سخنران ها بعدا باطلاع عموم خواهد رسید.


محل تجمع: گورستان های گیت
زمان: یکشنبه 4 ژوئیه 2010
ساعت: 12:30
ساعت آغاز کنگره: 3 بعد از ظهر
لطفا بمنظور تسهیل امر تدارکات و سازماندهی بهتر مراسم و کنگره شرکت خود را هر چه سریعتر به ما اطلاع دهید. برای این منظور و دریافت اطلاعات لطفا با ایمیمل یا تلفن زیر تماس بگیرید.
ایمیل: majedi.azar@gmail.com
تلفن: 65431276 77 (0) 44 +   سیروان قادری
اطلاعات لازم در سایت های www.m-hekmat.com     و    www.wupiran.org
و همچنین در فیس بوک درج خواهد شد.


آذر ماجدی
بنیاد منصور حکمت