ایران خودرو – مهر کام پارس
بن های بدون خوار و بار روی دست کارگران !

بنا به خبر دريافتى٬ در پی اعتصاب دو ساعته دو هفته پیش کارگران سپر سازی و دیگر بخشهای مهرکام پارس که طی این اعتصاب کارگران خواهان نقد شدن مبالغ چند ماهه حق آکورد و رکورد و همچنین بن های خوار و بار خود که چندین ماه است پرداخت نشده است شدند. فشار کار، دستمزدهای پرداخت نشده٬ و روشدن دزدیها و فساد باند زرکش مدیر مهر کام پارس٬ اوضاع را در میان کارگران مهر کام پارس بشدت بحرانی کرده است.

این روزها علاوه بر دزدی 27 میلیارد تومانی زرکش و همدستانش اعلام نموده اند در حال حاضر شرکت مهر کام پار س با مبلغی حدود 120 میلیارد تومان کسری بودجه روبرو است! ضیایی معاون زرکش در هراس از اعتصاب و اعتراضات کارگری هر روزه در بخشها و سالنهای مختلف حاضر شده٬ کارگران را جمع نموده و با عجز و لابه و اینکه مشکلات و بی پولی زیاد است٬ کارگران گرسنه و ناراضی را با وعده های دروغ تشویق به صبر و بردباری می نماید. در راستای این عوام فریبی ها طی روزهای گذشته تعدادی ورق پاره های بی ارزش به نام بن خوار و بار گوشت و روغن و برنج را  به کارگران داده اند. یکی از کارگران می گفت این کاغذ پاره ها در جیب ما پوسید و خبری از خوار و بار نیست که نیست. لازم به یاد آوریست سرمایه داران و عواملشان همیشه بنجل ترین و پست ترین نوع خوار و بار و مواد غذا یی را که بسختی قابل استفاده است را تحت عنوان بن خوار و بار برای بالا کشیدن بخش دیگری از دستمزدهای پرداخت نشده به کارگران تحمیل می کنند.

شرکت مهر کام پارس با بیش از 5000 نفر کارگر قرار دادی سفید امضا با قرار دادهای یک طرفه و پایه دستمزد های 264 هزار تومانی در 2 شیفت فشرده و سنگین کاری واقع در جاده مخصوص کرج از جمله مراکز مهم ایران خودرو در زمینه  تهیه و تولید سپر و داشبرد و انواع لوازم جانبی خودرو می باشد .

 

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٢ سپتامبر ٢٠٠٩ – ١١ شهريور ١٣٨٨