بمناسبت یک صدمین سالگرد 8 مارس
کنفرانس علیه اسلام سیاسی در دفاع از سکولاریسم در سوئد
پیر کاسان سردبیر نشریه ریپوست لائیک

سازمان آزادی زن بمناسبت صدمین سالگرد 8 مارس روز جمعه 7 مارس در شهر گوتنبرگ، سوئد یک کنفرانس بین المللی سازمان میدهد. آذر ماجدی، رئیس سازمان آزادی زن با هیات تحریریه "ریپوست لائیک" تماس گرفت و از ما دعوت کرد که در کنفرانس شرکت کنیم. تم کنفرانس خشونت علیه زنان، خشونت ناموسی، ازدواج اجباری و حجاب کودکان است.

اذر پیشنهاد کرد که پتیشنی را که توسط میشل ویانه، آن زلنسکی، آنی سورژیه و پیر کاسان در مورد حجاب اسلامی تهیه شده است را در کنفرانس معرفی کنیم. دوست ما آنی سورژیه، یکی از اعضای تحریره رپیوست لائیک، رئیس اتحاد بین المللی برای حقوق زن و کمیته آتلانتا + که علیه آپارتاید جنسی در مسابقات المپیک مبارزه میکند، امری که هنوز توسط کشورهای اسلامیست قشری مورد مخالفت است، در کنفرانس شرکت میکند. لیندا ویل-کوریل نیز همراه او خواهد بود. صحبت های این دور زن در مورد پتیشن و علیه جدایی جنسی در المپیک حتما در کنفرانس مورد استقبال قرار میگیرد.

ما تاکنون چندین بار آذر ماجدی را در پاریس ملاقات کرده ایم. آخرین بار در کنفرانس بین المللی برای سکولاریسم در مونتروی در 9 و 10 فوریه 2007 بود. اولین بار آذر در فوریه 2004 از بریتانیا به پاریس آمد تا از کمپین علیه مظاهر مذهبی در مدارس حمایت کند. او دوباره در سپتامبر 2005 به پاریس آمد تا از ابتکار میشل ویانه، رئیس سازمان "رگارد دو فم" در اعتراض به ایجاد دادگاه های شریعه در ایالت انتاریوی کانادا حمایت کند. این حرکت توسط تعداد بسیاری سازمان و شخصیت مورد پشتیبانی قرار گرفته بود. آذر ماجدی، میشل ویانه، فادیلا آمارا بعنوان هیاتی از جانب این سازمان ها با کنسول در سفارت کانادا ملاقات کردند.
هر بار که آذر ماجدی به پاریس آمد، تلاش کرد که به زبان فرانسه سخنرانی کند و سخنرانی های او که به یکسان علیه اسلامیست ها و دولت بوش بود مورد استقبال گرم واقع شد. آذر همیچنین قبول کرد که با ریپوست لائیک مصاحبه ای انجام دهد.

(www.ripostelaique.com/Azar-Majedi-presidente-de-l.html)

ما با هما ارجمند، زمانیکه کمپین علیه دادگاه های شریعه در کانادا ملغی شد، ملاقات کردیم. هما نیز در کنفرانس گوتنبرگ حضور دارد. هما یک مبارز خارق العاده است. او اهل ایران است و در کانادا در تبعید بسر میبرد. هما در لیون و مارسی در مورد خطراتی که در مبارزه علیه اسلامیست ها در ایران با آن مواجه بود صحبت کرد. او گفت که اسلامیست ها اولین کسانی هستند که از دادگاه های شریعه سود میبرند.
در همان زمان ما با مینا احدی نیز که به همراه هما به فرانسه آمده بودید، آشنا شدیم. او تهدید به مرگ شده به این خاطر که علیه قتل ناموسی در آلمان مبارزه کرده و اکنون اعلام کرده که حاضر نیست بعنوان مسلمان او را بشناسند.
مبارزه هما موفقیت آمیز بود. دولت کانادا با مشاهده اعتراضات، بطور نمونه در فرانسه و نگران آبرو و پرستیژ یین المللی خویش تصمیم خود را پس گرفت.
ما خوانندگان خود را در جریان اخبار کنفرانس خواهیم گذاشت. این کنفرانس نشان میدهد که عمل ما بی حاصل نیست. برعکس این حرکات تماس های بین المللی ما با سکولاریست ها و فمینیست ها برای مبارزه موثر علیه اسلام سیاسی را مستحکم تر کرده است. در اینجا لیست سخنرانان را مشاهده میکنید:

*پیر کاسان سردبیر نشریه ریپوست لائیک است.