جوانمير مرادى و طاها آزادى از زندان آزاد شدند!

جوانمير مرادى و طاها آزادى٬ فعالين کارگرى که در جريان برپائى مراسم اول مه در عسلويه دستگير و زندانى شدند٬ امروز دوشنبه ٢٧ خرداد حوالى ساعت چهار و نيم عصر٬ با ١٠ ميليون وثيقه از زندان آزاد شدند.

اين دو فعال کارگرى بيش از دو ماه صرفا به "جرم" شرکت و برگذارى مراسم اول مه زندانى شدند. در زندان تحت انواع بدرفتارى و شکنجه قرار گرفتند. با تلاش خانواده و وکيل اين کارگران٬ پرونده آنها به "دادگاه عسلويه" ارسال شد. ابتدا براى آزادى اين فعالين کارگرى وثيقه ١٠٠ ميليونى مطالبه شد٬ در حالى خود رژيم اسلامى ميداند که کارگر حقوق نگرفته و گرسنه چنين مبالغ و امکاناتى ندارد٬ ناچار شد وثيقه را به ١٠ ميليون تبديل کند.

روز سه شنبه گذشته خانواده هاى اين دو فعال کارگرى با در دست داشتن سند اين مبلغ تعيين شده به دادگسترى مراجعه کردند. مجددا دادگسترى شروع به سردواندن خانواده ها ميکند. ميگويد بايد سندها از طرف ادارات مربوطه در کرمانشاه تائيد شود تا اينجا به اجرا درآيد. نهايتا امروز و بعد از چند بار رفت و آمد و سرگردانى خانواده ها٬ جوانمير مرادى و طاها آزادى از زندان آزاد شدند.

ما آزادى اين فعالين را به خانواده آنها٬ کارگران و دوستان و همکارانشان تبريک ميگوئيم. تلاشمان را براى آزادى منصور اسانلو و کليه زندانيان سياسى گسترش دهيم.

 

مرگ بر حکومت اسلامى سرمایه!
آزادی، برابری، حکومت کارگری!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
١۶ ژوئن ۲۰۰۸ – ۲٧ خرداد ۱۳۸۷