کارگران شرکت مکث
دستمزدهای پرداخت نشده !

بنا به خبر دريافتى٬ دستمزدها و مبالغ مربوط به اضافه کاری تیر ماه بیش از 50 نفر از کارگران شرکت مکث بعلت کار شکنی سرمایه داران و عوامل کارفرما همچنان پرداخت نشده و بلاتکلیف به قوت خود باقی است.

کارگران معترض و زحمتکشی که در ازای کار سنگین و طاقت فرسا با ساعات طولانی کار خواستار دریافت دستمزدهایشان می باشند با تهدید و جوابهای سر بالا امروز و فردای "یدائی" مدیر و مالک شرکت و همدستانش روبرو هستند. یدائی در جواب کارگرانی که هم اکنون برای اجاره خانه و نان شب خانواده هایشان محتاجند و بشدت در مضیقه هستند٬ با خونسردی و گستاخی گفته است: چاره ای نیست باید کار کنید و صبر داشته باشيد شاید بخشی از زمین و ملک و املاکی را که در فلان جا دارم برای دستمزدهای شما بفرو شم !!

کارگران نیازی به صدقه، دلسوزی و بذل و بخشش سرمایه داران مفتخور ندارند. ملک و املاک، زمینها و کل دارایی جانورانی چون یدائی از قبل کار و رنج و به بهای محرومیت و گرسنگی مطلق کارگران و خانواده هایشان به دست آمده و حسابهای بانکیشان را در پناه حمایتهای حکومت وحشی اسلا می انباشته اند. یکی از کارگران میگفت: اجاره خانه مان عقب افتاده، شرمنده خانواده و زن و بچه هایمان هستیم، تا به این بیشرفها هم میگیم پولمان را بدهید ما را به وعده امروز و فردا سپرده و با اخراج و بیکاری تهدیدمان می کنند .

شرکت مکث واقع در اسلام شهر با بیش از 50 نفر کارگر قراردادی و سفید امضا، با قراردادهای یکطرفه و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از 8 صبح تا 2 بعدازظهر و انجام اضافه کاری اجباری در ساعات طولانی و ایام تعطیل بنا به نیاز کارفرما٬ در زمینه جمع آوری، تهیه و توزیع آهن و فولاد قراضه مورد نیاز مراکز صنعتی فعال است. اکثر کارگران بعلت حمل و جابجایی بار و محموله های سنگین به انواع بیماریهای دردناک و مزمن مفاصل و کمر مبتلا شده اند .

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٢٢ مرداد ١٣٨٩ – ١٣ اوت ٢٠١٠