گزارشی از اعتراض عليه حضور جمهورى اسلامى در مالمو

ماموران سفارت رژيم اسلامى بعد از سفر به گوتنبرگ در ١٧ و ١٨ مارس٬ طى اطلاعيه اى اعلام کردند که روزهاى ٢٣ و ٢۴ آوريل به مالمو خواهند رفت. حزب اتحاد کمونیسم کارگرى و جريانات سياسى ديگر پيشتر فراخوان اعتراض به حضور مزدوران رژيم در مالمو داده بودند.

روز ٢٣ آپریل رأس ساعت ٨ صبح ده ها تن از نمایندگان احزاب، سازمانها، نهادها و فعالین اپوزیسیون رژیم اسلامی در خیابانی که "خانه مردم کاترینه لوند" در آن واقع است جمع شدند. پلیس سوئد محل را در محاصره خود گرفته بود تا معترضین نتوانند به محل نزدیک شوند. پلاکاردها و باندرولهای افشاگرانه از جمله "Wanted " توجه ها را بخود جلب می کرد. شعار مرگ بر جمهوری اسلامی بدون انقطاع تکرار میشد و نمایندگان احزاب و سازمانهاى اپوزیسيون رژیم اسلامی در سخنرانیهای خود به گوشه هایی از جنایات رژیم اسلامی اشاره میکردند. خبر اولین روز اعتراض علیه حضور علنی عوامل رژیم در مالمو، بلافاصله در بزرگترین روزنامه های سوئد انعکاس وسیع یافت و تلویزیون کانال 4 سوئد نیز این خبر را پخش کرد. رسانه ها گفتگوهاى متعددى با معترضين در محل از جمله شهلا نورى انجام دادند. عکس العمل بموقع جریانات سياسى اپوزيسيون یکبار دیگر توجه ها را به مقابله با جمهورى اسلامى جلب کرد.

اقدام تحریک آمیز پلیس مالمو و دستگیری تعدادی از معترضین در لحظه حضور و فرار عوامل رژیم با اعتراض وسیع معترضين روبرو شد. عوامل رژیم اسلامی اینبار هم با وجود حضور پلیس و دیوارهای حفاظتی جرأت نکردند که از در اصلی ساختمان وارد شوند و همچون زمان حضور در شهرگوتنبرگ سوئد، مجبور به فرار مفتضحانه از درب اضطراری شدند.

نکته اى که بيش از پيش روشن شد اينبود که برخلاف ادعاى سفارت رژيم "خدمات کنسولی" اى در کار نبود. ايرانيان مقيم مالمو به اين "کنسولگرى سيار" مراجعه نکردند. اين عنوان پوششى قلابى است و هدف واقعى سازماندهى فعاليتهاى جاسوسى رژيم عليه مخالفين نهفته است. طى ١٢ ساعت تظاهرات – يعنى از اول صبح تا ٩ شب – مجموعا ٢۵ نفر به محل مراجعه کردند. در میان اين مراجعه کنندگان اکثريت شان متولدين عراق بودند که طبق گفته خودشان، گويا تصمیم دارند با کمک رژیم اسلامی و از طریق ایران به عراق مسافرت کنند.

هدف واقعى رژيم اينست که يواش يواش در شهرهاى اروپا بساطش را پهن کند و موقعيتش را تغيير دهد. " خدمات کنسولی" اسم رمز اين تلاش سياسى است. همينطور جمهورى اسلامى ميخواهد با دور جديدى از فعاليت علنى در خارج کشور٬ بويژه در آستانه مضحکه "انتخابات"٬ مقدمات گذاشتن صندوقهاى "راى" را فراهم کند. سياست ما و شما ايرانيان آزاديخواه اينست که اين تحرکات جديد  رژيم اسلامى را در نطفه خفه کنيم.

گوتنبرگ، مالمو٬ استکهلم و اماکن عمومى آن جاى مزدوران حکومت اسلامى نيست. امروز بايد پاسخ اين تحرکات رژيم را بدهيم و فردا بايد سفارتخانه هاى جمهورى اسلامى را ببنديم.مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
حزب اتحاد کمونيسم کارگرى – واحد سوئد
٢٣ آوريل ٢٠٠٩