کارگران شرکت نفت و گاز ایتوک ایران
اخراج گسترده، 6 ماه دستمزد معوق!

بنا به خبر دريافتى٬ از آغاز سال جدید تا امروز بیش از 500 نفر از کارگران شرکت نفت و گاز ایتوک از کار اخراج و بیکار شده اند. اکثریت این کارگران قراردادهای کاریشان در پایان اسفند ماه سال گذشته به اتمام رسیده و تاکنون کارفرما با اجتناب از تمدید قراردادها و بهانه هایی مانند تحریم اقتصادی و بحران مالی شرکت این تعداد وسیع از کارگران را از کار و به عبارتی از حق زندگی و معیشت بسیار ناچیز و چندین برابر زیر خط فقر ساقط نموده است. هر یک از کارگران اخراجی دارای 2 تا 10 سال سابقه کاری بوده و هم اکنون علاوه بر اخراج از کار از 4 تا 6 ماه دستمزد معوق نیز طلبکارند. مراجعات و شکایات کارگران اخراجی به ادارات فرمایشی حکومت اسلامی از جمله اداره کار برای بازگشت به کار و مهمتر از آن حتی برای دریافت دستمزدهای پرداخت نشده تا این لحظه عملا بدون نتیجه بوده است.

"ترابی" مالک و مدیر کارخانه در تبانی با اداره کار و با پشتگرمی به دیگر مراکز فساد و دزدی حکومت اسلامی همچنان از پرداخت دستمزدهای کارگران اخراجی خودداری میورزد. ترابی هرگونه صدای برحق و اعتراضی کارگران را با اخراج فوری جواب میدهد. گذشته از معضلات لاینحل کارگران اخراجی هم اکنون بیش از 600 نفر دیگر از کارگران فعلا شاغل هم دستمزدهای مربوط به 6 ماه گذشته آبان، آذر، دی، بهمن، و اسفند پارسال و همچنین فروردین ماه امسال را طلبکارند. ترابی از طریق تشدید فضای ترس و ارعاب روانی بخصوص با تهدید کارگران به اخراج در سال جدید٬ از طریق افزایش فشار و حجم کار تحمیلی به کارگران٬ و از طریق عدم پرداخت دستمزدها با شمشیر خونین سرمایه و اسلام مشغول ثروت اندوزی و انهدام خانواده های کارگریست. افزایش فشار کاری و استثمار وحشیانه تر علیه کارگران در سال جدید، تحمیل فقر و فلاکت و محرومیت روز افزون به خانواده های کارگری از جمله وصایای جانی و خون آشام بزرگ آخوند خامنه ای برای نجات کشتی به لجن نشسته اسلام و سرمایه داری در ایران است.

شرکت نفت و گاز ایتوک ایران با بیش از 600 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای 3 و 6 و 9 ماهه سفید امضا و یکطرفه و ساعت کاری عمدتا شبانه روزی و زندگی در کمپهای آلوده و فاقد هرگونه امکانات غذایی و بهداشتی و رفاهی٬ مجری احداث ساختمانی انواع پروژه های نفت و گاز و معادن است. کارگران شرکت هم اکنون در سایت ساخت پالایشگاه نفت و گاز لاوان، در سایت ساخت ایستگاه فشار قوی گاز در اصفهان و شیراز و در ساخت ساختمان معادن مس در اطراف تبریز مشغول به کارند. دفتر مرکزی شرکت در خیابان ونک تهران واقع است.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
١٣ مه ۲۰١۲ – ٢۴ ارديبهشت ١٣٩١