کارگران شرکت آرم فرم
روزهای پایانی سال و 9 ماه دستمزد معوق!

در اطلاعیه قبلی در 7/9/90 اعلام داشتیم بیش از 150 نفر از کارگران شرکت ساختمانی آرم فرم دستمزدهای 6 ماهه اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهر را دریافت ننموده اند. کارفرما از پرداخت دستمزدها خودداری میورزد و با وعده های دروغین امروز و فردا و در مواقعی به ناچار و تحت اعتراضات و فشارهای کارگران مساعده های 50 هزار تومانی می پردازند. از قرار هر چه دستمزدهای اندک کارگران پرداخت نشده و معوق میشود تمایل و اشتهای سرمایه داران برای سرقت و دزدی از سفره های خالی خانواده های کارگری نیز افزایش مییابد. تا روز هفتم بهمن٬ هم اکنون بیش از 9 ماه است که دستمزدهای کارگران به گرو گرفته شده است.

بازار دلالی و ارز و سکه در ایران در این روزها برای سرمایه داران و عوامل حکومت اسلامی داغ است. در حالی که کارگران و خانواده هایشان در دریایی از فقر و رنج و محرومیت غوطه ورند. دستمزدهای کارگران در حسابهای بانکی آقایان مفتخور تلنبار شده و به دلالی و خرید و فروش ارز و سکه مشغولند. در چند روز گذشته که اعتراضات کارگران آرم فرم نسبت به این همه دزدی و اجحاف بالا گرفته است٬ حضرات سر کیسه را شل نموده و به حاتم بخشی افتاده اند. اینبار با بیشرمی و گستاخی خارج از وصف به هر یک از کارگران در ازای 9 ماه کار بدون دستمزد 10 تا 20 هزار تومان مساعده و اللحساب پرداخت نموده اند! این مبلغ حتی برای هزینه ایاب و ذهاب یک هفته کارگران آن هم با اتوبوس کفایت نمیکند چه رسد به قرض و بدهکاری و اجاره خانه و هزینه های سرسام آور زندگی در این آشفته بازار اسلام و سرمایه داران.

شرکت آرم فرم با بیش از 150 نفر کارگر قراردادی و سفید امضا با دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری نامحدود بنا به منافع و نیاز کارفرما٬ مجری احداث پروژه های راه سازی و ساختمانی است. دفتر مرکزی شرکت در خیابان قائم مقام تهران و هم اکنون کارگران شرکت در پروژه ساختمان سایپا در کاشان و بخشی دیگر از کارگران در پروژه های ساختمانی در ارومیه مشغول به کارند.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٣٠ ژانویه ٢٠١٢ – ١٠ بهمن ١٣٩٠