اخبار امروز تهران!
اجتماع در بهارستان

امروز چهارشنبه سوم تیر ماه حکومت نظامی اعلام نشده و اشغال کامل شهر تهران توسط ارازل و اوباش بسیجی و نیرو های نظامی سپاه پاسداران همچنان ادامه داشت. بیش از چندین هزار نیروهای مسلح و پلیس ضد شورش در خیابانها و میادین اصلی شهر مستقر شده اند. با بدبینی و ظن و گمان به همه مردم و عابرین می نگرند. اگر نگاهشان در نگاه عابری مکث کند فورا و دسته جمعی با باطوم و چماق بطرف عابر پیاده و بیگناه حمله ور می شوند.

در  فلکه دوم آریا شهر، ستار خان، میدان توحید٬ میدان هفت تیر، میدان انقلاب و میدان ولیعصر٬ در خیابانهای انقلاب و آزادی٬ در خیابان جمهوری تا میدان بهارستان٬ هزاران پلیس ضد شورش نیروهای مزدور انتظامی و پاسداران مسلح در سر چهار راهها و میادین و خیابانها ایستاده اند. گله های 100 تا 200 نفره پاسداران موتورسیکلت سوار و بسیجی در حالیکه به انواع سلاحهای گرم و سرد٬ بیسم و انواع تجهیزات مسلح اند٬ خیابانهای شهر را هدف تاخت و تاز خود قرارداده اند. با قیافه های خشن و عبوس در مسیرهایی که فقط ویژه تردد اتوبوس است، در مسیرهای مخصوص طرح ترافیک، در پیاده روها، در کوچه پس کوچه ها٬ در هرجایی که نشانی از انسان است با گستاخی و وحشیگری مانور میدهند.

مامورین انتظامی و پلیس ضد شورش بر روی پلهای بزرگ عابر پیاده ایستاده اند و از بسیاری از مردم کارت شناسائی میخواهند و کیفها و ساکهای مردم و بخصوص جوانان را با بی ادبی مورد تجسس قرار می دهند. در دهانه های ورودی و خروجی متروها دهها پلیس ضد شورش آماده برای سرکوب ایستاده اند. امروز عصر در تمام نقاط محوطه میدان آزادی به فاصله چند متر به چند متر نیروهای ضد شورش و لباس شخصی ها مستقر شده اند و هم اکنون که ساعت 11 شب است همچنان حضور دارند. از قرار باید بطور شبانه روزی مستقر باشند.

هم اکنون ساعت 11 شب ابتدای خیابان جناح به سمت فلکه 2 آریاشهر توسط صدها نفر از پاسداران و بسیجی های مسلح و اوباش چماق به دست بسته شده است. ترافیک بسیار سنگینی است و ارازل و اوباش و لباس شخصی ها به تفتیش خودروها و سرنشینان آنها مشغولند. به دنبال قراری که از روز قبل توسط مردم تعیين شده بود و علیرغم همه کنترلهای پلیسی امروز ساعت 5 عصر دهها هزار نفر از جوانان و مردم معترض که خواهان سرنگونی حکومت جانیان و اوباش اسلامی هستند در میدان بهارستان پشت مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند و عليه حکومت شعار دادند. بیش از 1000 نفر از انواع پاسداران و مزدوران ضد شورش به پرتاب گاز اشک آور، تیراندازی و ضرب و شتم مردم پرداختند. زن میانسالی که به همراه همسرش روی سکوی ايستگاه اتوبوس نشسته و با موبایل صحبت می کرد٬ هدف حمله بیرحمانه اوباش چماق بدست قرار گرفت. آنقدر با چماق و باطوم به سر و رویش کوفتند تا غرق خون و له شده نقش زمین شد. بیرحمانه بسوی مردم آتش گشودند. دقیقا معلوم نیست اما ظاهرا بیش از 7 نفر از مردم و جوانان در درگیریهای امروز عصر بهارستان کشته شدند. همزمان با در گیریهای میدان بهارستان، امروز عصر بخشهایی از خیابان جمهوری، چهار راه استانبول، اطراف ساختمان پلاسکو و میدان فردوسی شاهد تجمعات چندین هزار نفری مردم معترض و تیراندازی و پرتاب گاز اشک آور و در گیری بوده است. در تظاهرات امروز عصر بهارستان شعار مرگ بر دیکتاتور مشهود بود.

امشب در ساعت 10 شب در اکثر مناطق تهران بخصوص کوی دانشگاه، بلوار کشاورز، میدان و خیابان انقلاب و آزادی در حالیکه گله های دهها نفری ضد شورش خسته از کار و کسب مزدوری روزانه در کنار خیابانها و پیاده روها نشسته و بر باطوم ها و چماقهایشان تکیه کرده بودند٬ مردم معترض در پشت بامها شعار مرگ بر دیکتاتور و الله و اکبر میدادند. لازم به یاد آوریست همه اینها فقط گوشه هایی از اعتراضا ت مردمی علیه حکومت اوباش اسلامی سرمایه داران بوده است.

مردم!
شعار الله و اکبر و سمبلهاى اسلامى را دور بريزيد. هر جنايتى در آن جامعه با همين شعار صورت گرفته است. اين شعار ربطى به خواست هاى آزاديخواهانه و نفرت عميق شما از ارتجاع اسلامى ندارد. عليه کل حکومت و بانيان سه دهه جنايت و فقر و اختناق و آپارتايد شعار دهيد. عليه جمهورى اسلامى شعار دهيد. يک ذره سازش با رژيم اسلامى را نپذيريد. اين رژيم را بايد سرنگون کرد. متشکل شويد. شوراهايتان را در مراکز کار و محل زندگى برپا کنيد. با اعمال اراده توده اى عملا قدرت را از دست جانيان و سرکوبگران رژيم اسلامى بيرون بياوريد.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی
مرگ بر سرمايه دارى
آزادی، برابری، حکومت کارگری

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٣ تير ١٣٨٨ – ٢۴ ژوئن ٢٠٠٩