اخبار ديشب و امروز تهران

دیشب تجمعات چند هزار نفری مردم در خیابانهای ستارخان، فلکه دوم آریاشهر، میدان رسالت، میدان توحید، خیابان مجیدیه و... درگیری مردم با نیروهای سرکوبگر و تیراندازی همچنان ادامه داشت. مردم در اعتراضات خودشان در بيشتر اين مناطق به مراکز دولتى حمله کردند و شیشه های بانکها را شکستند. در تظاهرات دیروز در خیابان حبیب اله چندین موتورسیکلت و یک دستگاه خودرو حامل اوباش ضد شورش توسط مردم به آتش کشیده شد. همچنین کیوسک نیروی انتظامی در نبش خیابان حبیب الهی توسط مردم به آتش کشیده شد.

دیروز اتوبان چمران و مناطق یادگار بشدت صحنه درگیری مردم با پلیس ضد شورش و صحنه تیراندازی و پرتاب گاز اشک آور بود. در خیابان آزادی و یادگار امام بر اثر تیراندازی نیروهای سرکوب تعدادی از مردم و جوانان کشته شدند. در چند روز گذشته بر اثر تیراندازی به مردم دهها نفر کشته شده اند. اما بدلیل سرکوب و سانسور هیچگونه آمار دقیقی در دست نیست. بنا به دستور حکومت جانیان اسلامی بسیاری از مراکز درمانی از پذیرش مجروهان تظاهرات خیابانی خودداری میکنند. اداره بیمه اعلام نموده هزینه های بیمه شدگانی را که در تظاهرات ها و بر اثر تیراندازی مجروح و زخمی شده اند تقبل نخواهد کرد! خیابان سرسبیل دیشب صحنه درگیری شدید مردم و اوباش ضد شورش بوده است. منطقه یافت آباد و چهار راه فلاح نیز دیشب صحنه درگیری شدید مردم با مزدوران سرکوبگر و تیراندازی و گاز اشک آور بوده است. بنا به اخباری در این منطقه بر اثر تیراندازی مزدوران تعدادی از مردم کشته شده اند.

 امروز بعدازظهر ساعت 3 عصر خیابان تخت طاوس بتدریج شاهد تجمعات اعتراضی مردم بود. امروز بعدازظهر میدان آزادی، خیابان آزادی، میدان انقلاب تا میدان فردوسی٬ و همچنین چهار راه ولیعصر و خیابانهای اطراف توسط هزاران نفر از مزدوران پلیس ضد شورش با موتور سیکلت هایشان و لباس شخصی ها قرق شده بود. امروز بعدازظهر و همچنین هر روز عصر بر فراز میدان آزادی، خیابان آزادی، میدان انقلاب و خیابان ولیعصر و... چندین فروند هلی کوپتر اوباش اسلامی برای کنترل و شناسایی مراکز تجمع مردمی و گسیل نیرو به آن مراکز مرتبا جولان میزنند. دیروز عصر کیوسک نیروی انتظامی در میدان توحید توسط مردم و جوانان معترض به آتش کشیده شد. از چهره هاى اوباش و پلیس ضد شورش پیداست که با گذشت هر روز خسته تر و بی انگیزه تر میشوند. ترس و اضطراب و ابهام در چهرهایشان موج میزند. تا این لحظه با وجود همه سرکوبها و سانسورها روحیه مردم بسیار بالاست. به گفته یکی از تظاهرات کنندگان این انفجار آتشفشان و عقده های 30 ساله یک مردم در بند است. در این روزها و بخصوص امروز کانالهای فارسی زبان ماهواره ای بخصوص صدای آمریکا و بی بی سی پارازیتی شده و در دسترس نیست. اینترنت در بسیار مواقع قطع و یا سرعت آنقدر پایین است که بسختی قابل دسترس می باشد.

هم اکنون ساعت 10 شب امروز ٣١ خرداد صدای هزاران نفر از مردم در پشت بامها بلند است. مردم شعار مرگ بر ديکتاتور ميدهند و بخشا متاسفانه هنوز شعار ارتجاعى الله و اکبر را تکرار ميکنند.

مردم!
شعار الله و اکبر و سمبلهاى اسلامى را دور بريزيد. هر جنايتى در آن جامعه با همين شعار صورت گرفته است. اين شعار ربطى به خواست هاى آزاديخواهانه و نفرت عميق شما از ارتجاع اسلامى ندارد. عليه کل حکومت و بانيان سه دهه جنايت و فقر و اختناق و آپارتايد شعار دهيد. عليه جمهورى اسلامى شعار دهيد. يک ذره سازش با رژيم اسلامى را نپذيريد. اين رژيم را بايد سرنگون کرد. متشکل شويد. شوراهايتان را در مراکز کار و محل زندگى برپا کنيد. با اعمال اراده توده اى عملا قدرت را از دست جانيان و سرکوبگران رژيم اسلامى بيرون بياوريد.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی
مرگ بر سرمايه دارى
آزادی، برابری، حکومت کارگری

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٣١ خرداد ١٣٨٨ – ٢١ ژوئن ٢٠٠٩