کارگران شرکت صنایع فولاد ایریتک
یک ماه و نیم دستمزد معوق !

بنا به خبر دريافتى٬ بیش از 300 نفر از کارگران شرکت صنایع فولاد ایریتک دستمزدهای نیمه دوم شهریور (پانزده روز دوم) و مهر ماه را دریافت نکرده اند. کارگران در طی مراجعات مکرری که به "گل رخ" مدیر شرکت و دیگر عوامل کارفرما داشته اند جز جوابهای سربالا و تهدید چیزی نشنیده اند. گل رخ در جواب کارگران معترضی که خواهان دریافت دستمزدهایشان شده اند با گستاخی گفته است: خیالتان را راحت کنم فعلا خبری از پول و دستمزد نیست، برای 6 ماهه دوم هم طرحی که داریم این است اولا بخاطر فشارهای مالی و ناتوانی از ادامه کار باید بارمان را سبکتر کنیم. باید به ناچار تعدادی از کارگران را تعدیل و اخراج نماییم. علاوه براین باز هم به دلیل فشارهای زیاد مالی برای شش ماهه دوم سال یعنی از اول مهر تا پایان سال تصمیم بر این است که اگر بتوانیم فقط 50 درصد یعنی نصف دستمزدهای شماها را پرداخت نماییم !!

یکی از کارگران میگفت: این چه قانون و چه مملکتی است؟ هر چه ما کارگران می کشیم از دست همین حکومت اسلامی می کشیم. این بابا (گلرخ) با اینکه خبر داریم اوضاع مالیش هم بسیار خوب است دستمزدهایمان را بالا کشیده! حالا که میگوییم ما و خانواده هایمان برای گذران و ادامه زندگی لنگ و گرفتار مانده ایم با پر رویی در جهنم را به ما نشان میدهد! از یکطرف ما را تهدید به اخراج میکند از طرف دیگر میگوید تا پایان سال فقط نصف دستمزدهایتان را پرداخت میکنم. البته اگر اخراج نشده و بر سر کار باشیم! گل رخ و امثال او هم فرصت طلبند و هم محاسباتشان درست و هم خیالشان از لحاظ قانون و حمایت های همه جانبه این حکومت ضد کارگر راحت است. حکومت علیه کارگران قانون گذاری می کند، حکومت ما کارگران را به جرم "اغتشاش گر" و "محارب" به زندان و شلاق و سرکوب می بندد٬ و در این آشفته بازار فساد و تباهی سرمایه داران امثال گلرخ هم می دزدند. همه اينها بر سر سفره ای نشسته اند که از خون ما کارگران و خانواده هایمان رنگین است .

شرکت مهندسی صنایع فولاد ایریتک با بیش از 300 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای یکساله و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از 30/7 تا 30/4 عصر و اضافه کار اجباری تا شب٬ مجری راه اندازی و طراح در زمینه صنایع فولاد میباشد. دفتر شرکت در میدان ونک تهران در خیابان خدامی واقع است.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری !
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٨ نوامبر ٢٠١١ – ١٧ آبان ١٣٩٠