اخراج کارگران کارخانه آذر شایان سیستم میانه
تجمع اعتراضی کارگران!

بنا به خبر دريافتى٬ از دو هفته پیش تاکنون بعلت تعطیلی کارخانه آذر شایان سیستم شهرستان میانه بیش از 120 نفر از کارگران این کارخانه از کار اخراج و بیکار شده اند. "نظری" سرمایه دار میلیاردر و مالک کارخانه در ظاهر به کارگران اعلام نموده است بعلت ورشکستگی مالی کارخانه دیگر قادر به ادامه کار نیست. نظری گفته است با این هزینه های گزاف و بسیار بالای قبوض آب و برق و گاز و مالیات و ... ادامه کار و تولید این کارخانه دیگر برایش سودی ندارد. او به کارگران گفته است من که مسئول و سرپرست شما و خانواده هایتان نیستم، زندگی و مشکلات شما به من ربطی نداشته و به هر کجا و هر ارگان حکومتی که میخواهید شکایت ببرید.

در طی این مدت بطور هر روزه کارگران اخراجی در مقابل کارخانه دست به برپایی تجمعات اعتراضی زده و خواهان راه اندازی فوری کارخانه و بازگشت به سر کارهایشان شده اند. نظری که تا امروز حتی بخشهایی از دستمزدهای معوق و ناچیز تعدادی از کارگران اخراجی را نیز نپرداخته است  از حضور در کارخانه و روبرو شدن با کارگران معترض خودداری میکند. برخی از عوامل نظری که در محوطه کارخانه حضور دارند هر روزه در برابر تجمع اعتراضی کارگران حاضر میشوند و ضمن قرائت مرثیه مظلومیت نظری و ورشکستگی کارخانه٬ کارگران معترض و اخراجی را با پلیس و مزدوران سرکوبگر حکومت اسلامی سرمایه داران تهدید مینمایند. با اینحال تجمعات اعتراضی کارگران در مقابل کارخانه ادامه دارد. کارگران اخراجی اعلام داشته اند از حق و حقوق خود عقب نشینی نخواهند نمود و اگر لازم باشد مشکلات خود را به تهران هم خواهند کشاند.

بنا به اخبار موثق علت تعطیلی کارخانه آذر شایان سیستم میانه حرص و آز نظری برای کسب سودهای بیشتر و سهل الوصل تر است. جناب نظری سرمایه اش را در زمینه واردات انواع نوت بوک و دلالی در بازار کامپیوتر که سود آورتر است بکار گرفته و هم اکنون دفتر کارخانه تحت عنوان آذر شایان سیستم در پاساژ بازار رضا در خیابان ولیعصر تهران دایر و محل دلالی و کلاهبرداری جدید نظری و همدستانش است.

کارخانه آذر شایان سیستم واقع در شهرستان میانه تا قبل از تعطیلی با 120 نفر کارگر با قراردادهای موقت و سفید امضا و دستمزدهای 300 هزار تومانی تولید کننده انواع کیس کامپیوتر بود. هم اکنون زندگی کارگران اخراجی و خانواده هایشان در بحران بیکاری و بلاتکلیفی و فقر و گرسنگی بیشتر فرو رفته است.

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری !
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
١١ دسامبر ٢٠١١ – ٢٠ آذر ١٣٩٠