کارگران شرکت تولیدی کفش پویش
هم اخراج، هم دستمزدهای معوق!

بنا به خبر دريافتى٬ در طی هفته گذشته 8 نفر از کارگران شرکت تولیدی کفش پویش با سوابق کاری از یک تا پنج سال بنا به دستور "طالبی" مالک و مدیر شرکت از کار اخراج شده اند. اخراج خودسرانه این کارگران در حالیست که هنوز قراردادهای یکساله کارگران به اتمام نرسیده و علاوه بر این کارگران اخراجی هنوز دستمزدهای معوق شده مرداد و شهریور ماه را نیز دریافت نکرده ا ند. طالبی سرمایه دار نو کیسه در برابر کارگران معترض اخراجی که خواهان بازگشت به کار و دریافت فوری دستمزدهایشان هستند٬ حاضر شده و خطاب به کارگران گفته است: بنفع شماست که مسئله را هر چه زودتر تمامش کنید. تحت هیچ شرایطی به سر کارتان بر نخواهید گشت، قراردادهای یکساله و این حرفهای گنده تر از دهانتان را هم بهتر است فراموش کنید. من سابقه کاری هیچیک از شماها را برای ادارات کار و بیمه نفرستاده ام. شماها در هیچ کجا مدرکی علیه من ندارید. همه جا قانون با من است، به هر کجا هم که دلتان میخواهد بروید و شکایت کنید. بدانید با یک تلفن من همه چیز حل میشود!!

یکی از کارگران اخراجی میگفت: در این مملکت با این حکومت وحشی و قاتل و دزد اسلامی با همه قوانین ضد کارگریش واقعا دست انسان از همه جا کوتاه شده و به جایی بند نیست. چند سال برای این طالبی بی وجدان در فضای بسیار آلوده ناشی از چسب و لاستیک و مواد شیمیایی و... جان کنده ایم. آنها که مثل من سابقه شان بیشتر است بر اثر استنشاق انواع مواد آلوده شیمیایی به بیماریهای تنفسی مبتلا شده اند. از شب تا صبح از شدت سرفه و ناراحتی ریه و تنفس خواب راحتی نداریم. پولی برای معالجه و درمان هم  نداریم. از کار هم اخراج و بیکار و سرگردان شديم. دستمزدهای 2 ماه گذشته مان را هم نمیدهند، زن و بچه و خانواده هایمان واقعا لنگ مانده اند. آنوقت این طالبی بی شرف شکمش را که از فرط بیکارگی و سگ خوری در حال ترکیدن است جلو داده و میگوید به هر کجا میخواهید بروید و شکایت کنید٬ دستتان به جایی بند نیست! البته این یارو بیراه نمیگوید. ما کارگران با این حکومت، با این قوانین و با این سیستم کثیف که برای اسارتمان به پا داشته اند دستمان به جایی بند نیست. در اینجا دست ما به جایی بند نیست و در آنجای دیگر که امیر حسین آریا و خاوری دزد فراری و احمدی نژاد قاتل و باندهای حکومتی سه هزار میلیارد تومان را بالا کشیده اند دست قانون به جایی بند نیست؟!

شرکت تولیدی کفش پویش واقع در کیلومتر 14 جاده مخصوص کرج با بیش از 10 نفر کارگر که فعلا 8 نفر از آنها از کار اخراج شده که قرار است کارفرما کارگران جدیدی را با دستمزدهای کمتر و تحت شرایط کاری بدتری استخدام نماید و ساعت کاری از 8 صبح تا 4 عصر و از 4 عصر تا شب و کار در ایام تعطیل تولید و توزیع کننده انواع زیره کفش میباشد.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٢۵ مهر ١۳۹۰ – ١٧ اکتبر ۲۰١١