گراميداشت روز جهانى کودک گراميداشت ارزش برابر انسانى است!
در مراسمهاى روز کودک وسيعا شرکت کنيد!

بنا به خبر وبلاگ کميته برگزارى روز جهانى کودک در سنندج جشن بزرگ کارنوال قطار شادى برگزار شد. در اين خبر آمده است؛

"به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کودک و به فراخوان موسسه ماهور٬ موسسه هوراز٬ خانه کودک و کانون دنیای شاد برای کودکان مراسمی برگزار شد که تصاویری از آن را در اینجا می بینید. در این مراسم که با حضور جمعی از خانواده ها و فعالین حقوق کودک و همچنین نمایندگانی از طرف انجمن بین المللی دوستداران کودک و نیز مهدهای کودک سطح شهر سنندج برگزار شد٬ جمعی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه سراسری کارگران اخراجی و بیکار و نیز جمعی از کارگران کارخانه های نساجی٬ شاهو و پرریس نیز حضور داشتند. فعالین و دست اندرکاران مراسم روز جهانی کودک٬ ضمن پخش بروشور و تراکتهای مربوط به برگزاری مراسم روز جهانی کودک٬ پیشاپیش خانواده ها را جهت حضور در مراسم روز دوشنبه دعوت نمودند. در این مراسم کودکان ضمن بازی و شادی و استفاده از قطار شادی موجود در محل٬ به اجرای موسیقی  و خواندن شعر پرداختند. در پایان مراسم کودکان سوار بر قطار شادی٬ محل پارک کودک تا میدان حجاب سنندج ( به فاصله تقریبی ۲ کیلیومتر ) را راهپیمایی نمودند که توسط افراد حاضر در مراسم به صورت پیاده و سواره همراهی شدند. همچنین از طرف هیئت مدیره اتحادیه سراسری کارگران اخراجی و بیکار و جمعی از فعالین حقوق کودک٬ بین افراد حاضر در محل مراسم شیرینی پخش شد".

 

همچنین بنا به خبر "کانون دفاع از حقوق زنان وکودکان تهران"، "به مناسب روز جهانی کودک جشنی را در روز دوشنبه 16 مهرماه ساعت 15 واقع در میدان قزوین – خیابان قزوین – خیابان رامین مرادی – داخل پارک رازی – کانون فرهنگی هنری نوجوانان برگزار می کند. ما منتظر حضور شما عزیزان به همراه کودکان دلبندتان هستیم تا یک روز شاد، بیاد ماندنی و جهانی شایسته کودکان، جهانی بدون خشونت را برای آنان بسازیم . "

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى به فعالين و دست اندرکاران و شرکت کنندگان اين مراسمها درود ميفرستد. ما از مردم ازاديخواه، کارگران و خانواده ها ميخواهيم که در مراسمها و جشنهاى روز جهانى کودک شرکت کنند. در اين روز بايد پرچم ارجحيت منفعت و آسايش و رفاه کودک را بر هر ملاحظه سياسى، اقتصادى، ايدئولوژيک برافراشت. روز جهانى کودک را تبريک ميگوئيم!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
۶ اکتبر ۲۰۰۷ – ۱۴ مهر ۲۰۰۷