اطلاعیه 2
صدمین سالگرد 8 مارس را گرامی بداریم!

کنفرانس بین المللی در گرامیداشت 8 مارس
و همبستگی با زندانیان سیاسی

سازمان آزادی زن صدمین سالگرد 8 مارس، روز جهانی زن را با اجرای یک کنفرانس بزرگ بین المللی گرامی میدارد. این کنفرانس تلاشی در جهت گسترده تر ساختن جنبش آزادی زن، جنبش علیه اسلامی سیاسی و برای سکولاریزه کردن جوامع تحت سلطه اسلام است. تحرکات و حملات جنبش اسلامی به حیات و حقوق زنان نه تنها در کشورهای تحت سلطه اسلام، بلکه در کشورهای غربی رشد چشمگیری داشته است. قتل زنان و خشونت علیه زنان تحت نام ناموس هر روز قربانیان بسیاری میگیرد. محروم کردن زنان و دختر بچه ها از ابتدایی ترین حقوق و یک زندگی شاد و نرمال، تحمیل حجاب به زنان و استقرار آپارتاید جنسی از مبانی پایه ای اسلام و ایدئولوژی اسلام سیاسی است. اخیرا تلاش برای استقرار قوانین شرعیه به کشورهای غربی نیز نفوذ یافته است.
سازمان آزادی زن بر این نظر است که ساختن یک جنبش عظیم بین المللی سکولار و آزادیخواه در دفاع از حقوق و آزادی زنان و حفظ جان و امنیت آنان بسیار مبرم و ضروری است. از این رو روز جمعه 7 مارس در شهر گونتبرگ، سوئد، کنفرانسی با شرکت فعالین و چهره های شناخته شده بین المللی جنبش آزادی زن، مبارز علیه اسلام سیاسی، سکولاریست و مدافع زنان و کودکان در مقابل خشونت  برگزار میشود. این کنفرانس تلاشی در جهت شکل دادن به این جنبش عظیم بین المللی است. 
8 مارس امسال در شرایطی برگزار میشود که بسیاری از فعالین آزادیخواهی و برابری طلبی در اسارت رژیم اسلامی قرار دارند. کنفرانس در همبستگی با این عزیزان در بند، یاد زندانیان سیاسی در ایران، فعالین حقوق زن، دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب و رهبران کارگری در بند را گرامی میدارد و جامعه بین المللی را به تلاش برای آزادی آنها فرا میخواند. بخشی از کنفرانس به اجرای مراسم هنری توسط هنرمند و شاعر برجسته مدرن ایران، ایرج جنتی عطایی اختصاص دارد. همچنین هنرمند جوان میترا رقصی بنام آزادی را طراحی کرده که در این کنفرانس اجرا خواهد کرد. 


کنفرانس به سه زبان فارسی، سوئدی و انگلیسی خواهد بود.
سخنرانان و میهمانان:

Homa Arjomand

هما ارجمند

سخنگوی کمپین نه به قوانین شریعه  


awla

رسول آولا

روانکاو و فعال نهاد مردان علیه خشونتهای ناموسی


100.jpg

ایرج جنتی عطای

شاعر و نمایشنامه نویس


دیبا علیخانی

فعال جنبش آزادی زن و از سازمان دهندگان 8 مارس در سنندج


آذر ماجدی

رئیس سازمان آزادی زن


هوزان محمود

نماینده خارج کشور سازمان آزادی زن عراق


سارا محمد

رئیس انجمن پیلا و فادیمه را فراموش نکن


ماریا هایبری

مدد کار اجتماعی مسئول خانه های امن برای دخترانیکه تحت خشونت ناموسی هستند


میترا

رقصنده و طراح رقص

   

مکان: گوتنبرگ، سوئد

Lundby centrum, Wieselgrensplatsen ovanpå Coop Forum
زمان: 7 بعد از ظهر تا 11 شب
ورودیه:  رایگان. اما به کمک های مالی شما نیازمندیم.
شام سرد و نوشیدنی در محل کنفرانس قابل تهیه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شهلا نوری تلفن:   22 26 26 737 46 +
آدرس ایمیل: azarmajedi@yahoo.com     تماس بگیرید.


سازمان آزادی زن
 فوریه 2008