طاهر صادقی فعال کارگری در اوین است


بنا به خبر " کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر" طاهر صادقی فعال کارگری که در روز 18 مردادماه در هنگام حضور در برابر منزل منصور اسانلو بازداشت شده بود، هم اکنون در سلول انفرادی در بند 240 زندان اوین به سر می برد. بنا به همین گزارش سایر بازداشت شدگان سندیکا به همراه فاطمه آجرلو، به بند 209 زندان اوین انتقال یافته اند. صادقی که حدود 10 روز است در بازداشت به سر می برد، تاکنون هیچ گونه تماسی را با منزل برقرار نکرده است و خانواده وی نسبت به شرایط او ابراز نگرانی می کنند.

سه جوان دیگر در ساوه اعدام شدند!
محمود، محمد و داوود سه جوان 27،24 و 28 ساله صبح روز یکشنبه، به دار آویخته شدند.

جهانی وکیل مدافع این سه جوان در حالی که از اجرای حکم اعدام برای موکلانش بهت زده است می گوید:" دادستان ساوه زمان اجرای حکم را دوشنبه اعلام کرده بود، اما متأسفانه آنها پیش از اینکه پیگیری های ما منجر به توقف حکم گردد، اعدام شدند." این وکیل دادگستری می افزاید:" اگر تا ساعت 12 ظهر امروز حکم اجرا نمی شد، دستور توقف آن را می گرفتیم. اما ظاهرا در هیاهوی اعدام اراذل و اوباش، قاضی دادگاه قصد داشت افتخار اولین سری اعدامی ها را در ساوه به خود اختصاص دهد، که موفق گردید".

محمود(دایی)، محمد و داوود در حالی اعدام شدند که پیش از این هیچ گونه سابقه کیفری نداشته و برخلاف نظر دادگاه، شامل طرح اراذل و اوباش نمی شدند، زیرا یکسال پیش بازداشت شده بودند