″آقا″ میرود دُلدُل سوار!
سعید مدانلو

″رجا نیوز″ از قول نماینده ″آقا″ و استاندار کردستان مشترکاً نوشته کرد با شعر و تفضیلات که ″حضرت آقا آیت الله عظمی، مقام معظم، ولایت فقیه، سلاله رسول، اسوه امام زمان، رهبر ِ تمام، با انفاس خوش و مسیحا نفس، مدظله العالی″ در فصل شکوفه های گلهای بهاری با انوارمعنوی، طراوتِ عطر و فیض وجود نازنین با طلیعه خورشید ولایت از مشرق میروند مغرب، سفرِ کردستان!

همه این جلال و جبروتی که نوشتیم نماینده ″آقا″ گفتند قرار است با خودشان ببرند آنجا.

راستش ما فکر کردیم اگر″آقا″ میروند همین کردستانی که روی کره زمین موجود است، بهتر است اینهمه ″عظمت و عظما″ با خودشان نبرند. یا اگر میروند توی خیابان پیدایشان نشود. یک وقت دیدید مردم آنجا با تخم مرغ ِ گندیده و گوجه فرنگی لهیده و پوست هندوانه آمدند استقبال. باور کنید، این مردم کردستانی که ما می شناسیم از این لحاظات اعتباری به شان نیست. نعوذبالله یک وقت دیدید اینهمه فرّ و شکوه قدسی و فیوضات نبوی در هوای معطر بهاری، جلوی چشم امام مهدی، با پرتاب آن مواد و نجاسات ِ غیر قابل پیش بینی به کثافات زمینی ملّوث شد. که مصداق همان مثل معروف ِ حالا خر بیار و باقلی بارکن است!

یا اگر میروند درعوض ِ اینهمه دبدبه و کلّی کبکبه از آن لات و لوتهایی که توی پارک لاله حق کارگر دستمزد نگرفته و ″زیادی متوقع″ را حسابی گذاشتند کف دستشان، مجهز به همه گونه وسایل قتّاله به تعداد چهل تا پنجاه کامیون هیجده چرخ بار کنند با خودشان ببرند.

یا نکند مقصود نماینده″ آقا″ همان کردستانی است که درحدیث نبوی آمده و مکانش درطبقه ششم کائنات است. همانجایی که رسول یکشبه با اسب بُراق رفت. اگر نظر نماینده ″معظم له″ همانجاست و ″آقا″ قرار است بروند با نیاکان عتیق شان مجاورشوند، حرفشان قرین به صحت است. دست خالی و بدون انباری از انوار معنوی نمیشود هوس سیر و سفر به کون و مکان عرش الهی کرد. تو گویی بی جهت نیست که احمدی نژاد قول ساخت سفینه ای بزرگتر و دور پروازتر از آن یکی قبلی را داده است. با پیشرفتهای عظیم و محیرالعقولی که مملکت در زمینه موشک هواکنی طی مدت ریاست جمهوری این شاهکار خلقت نموده، مطابق تحقیقات ِ علوم دقیقه باقرالعلومی و مکتب جعفری الصادقی، ″آقا″ مجبوراست تا درجه  69 مدارعرش اعلا با همین سفینه پرواز کند. منتها آگاهان اسلامی احتمال میدهند که تا آنجا ممکن است جرثومه های استکبار جهانی که از شیطان لئیم و رجیم درس میگرند، سفینه را با موشک بزنند و بسوزانند.  منتها رئیس جمهور نابغه دهر، فکرِ اینش را هم کرده و همه تجهیزات پدافندی به همراه سفینه مزبور فراهم است. درآنجا مَرکب ِ امامعلی همان دُلدُل ِ معروف که جبرئیل هر روز علوفه تازه بهشتی برایش میاورد یکسره ″آقا″ را با خودش میبرد همان کردستانی که مکانش در کائنات است. در آن کردستان، ملائکه در خدمت امامان معصوم که با حوری وغلمان نرد عشق میبازند، حاضرند و شراب طهورا که با انگورهای معطر بهشتی فراهم شده در انواع جامهای زرین و کریستالهای الوان دور میچرخانند. بساط زرشک پلو با گوشت باقرقره، تیهو و کبکهای خرامان و کله پاچه های معطر بدون کلسترول و تری گلیسرید و همه نوع فواکه و طیّبات لذیز گسترده اند و ملاقه ملاقه آب حوض کوثر که همه گناهان زمینی یکسر بشوید و ببرد و هرچه از آن بساط تناول کنند سیر نشوند و از خوردن آنها نیازی به قضای حاجت نباشد و در آن قسمت بهشت مستراح نیست. باغها نگو که درآن جنّت مکان با مناظر بدیع و نهرهای روان از شیر شترمرغ قدّیس و انجبین پاکدیس در هوای همیشه بهاری و روح افزا فراوان است. از آن شیر و انجبین که خاصیت ضد نفق معده و روانی جهاز هاضمه دارد بی دغدغه بخورند و آروغ مقدس بزنند و صلوات جلیل ختم کنند و آن حوریان به هر تعداد که طلب کنند بدنهایشان را بمالند و سپس خواب قیلوله کنند و چون برخاستند باز دسته ای دیگر از حوریان با جامهایی از انواع مسکرات طهورا در ملازمتشان حاضرند. بنوشند و با رپ اسلامی سماع کنند و به هر آنچه خوشی و نعمت که خداوند عزّوجل در روی زمین بر مردم ِ کارگر و زحمتکش حرام فرموده بهره مند شوند و الله جَلّ جلالهُ و قدرت لایزالش را سپاس کنند. بقیه ماجرا که بسیار از قصه اش باقیست و هنوز بشر از درک آنان عاجز مانده را نیز قرار است وقتی ″آقا″ از این سفر ملکوتی برگشتند در صحیفه ای مرقوم نموده و نماینده ″آقا″ و استاندار کردستان مشترکاً به سمع ″امت شهید پرور″ و قمه چرخانان بسیجی برسانند. و رحمت الله و برکاتو!
پنجم می ۲۰۰۹