پرستاران کرمانشاه
عدم دریافت مبالغ مربوط به جیره سالیانه و لباس!
لیلا احمدی

بنا به اعلام یکی از مسئولین حسابداری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مبالغ مربوط به پرداخت جیره نقدی سالیانه هر پرستار معادل 100 هزار تومان و هزینه لباس هر پرستار که هر 6 ماه یکبار معادل 30 هزار تومان٬ بایستی به  بیش از 4000 نفر از پرستاران کرمانشاه پرداخت شود. جمعا مبلغی بیش از 450 میلیون تومان است که تا کنون همچنان به بهانه های دروغ از جمله کسری بودجه پرداخت نشده و بلاتکلیف مانده است.

این منبع گفته است وضعیت بحرانی است اگر چاره ای به حال مطالبات عقب افتاده و پرداخت نشده پرستاران نشود این شرایط می تواند آبستن هر انفجار و اتفاقی باشد! در کنار این مسئله مشکلات پرستاران مربوط به لغو یک روز استراحت کاری در هفته برای پرسنلی که سابقه کار شان بیش از 18 سال است، کسر مرخصی استحقاقی پرستاران بخاطر شرکت در کلاسها و دوره های آموزشی٬ و همچنین عدم پرداخت دستمزد بابت اضافه کاری 4 ماهه گذشته همچنان به قوت خود باقی است.

از طرف دیگر سیل نامه ها و طومارهای جمعی پرستاران در اعتراض به اوضاع موجود و علیه نوری زاد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با استانداری و دیگر مراکز فساد و دزدی حکومت اسلامی سرمایه داران در جریان است. لازم به یادآوریست علیرغم ارسال این نامه ها و تومارهای اعتراضی به مراکز حکومتی تا این لحظه حتی ذره ای عقب نشینی از جانب حکومت اسلامی و پرداخت حق و حقوق پرستاران دیده  نشده!

همه این شرایط و اوضاع راه را به درستی نشان میدهد. ما پرستاران باید با تشکیل فوری مجامع عمومی منظم خود، با تجمع و اعتراضات یکپارچه و متحد خود این جانیان دزد و قاتل را به عقب نشینی وادار سازیم.

3/10/87