تجمع اعتراضی، مقابل زندان سنندج، در دفاع از آزادی محمود صالحی

 با گذشت ۷ روز از اعتصاب غذای خشک محمود صالحی که در اعتراض به صدور حکم بازداشت موقت از سوی دادستانی سنندج تصميم به آن گرفت و در پاسخ به دعوت" کميته ی دفاع از محمود صالحی"، امروز يکشنبه ۴ فروردين تجمعی اعتراضی با حضور بيش از ۲۰۰ نفر از فعالين کارگری که بعضاً به همراه خانواده های شان، از شهرهای سقز، بوکان، اشنويه، مريوان، پاوه، رشت، کرج و تهران، آمده بودند در مقابل زندان سنندج صورت گرفت. در اين تجمع که از ساعت ۸ صبح شروع شد، تجمع کنندگان خواهان آزادی بی قيد و شرط وی شدند. حاضرين که به شدت از وضعيت جسمانی محمود نگران بودند، خواهان ملاقات نجيبه ی صالح زاده باهمسرش بودند. آنان مصراً از همسر محمود می خواستند که پيام آنان را مبنی بر شکستن اعتصاب غذا به گوش محمود برساند. به گفته ی نجيبه صالح زاده، محمود هر روز يک بار با خانواده اش تماس تلفنی داشته است، اما در دو روز اخير هيچ تماسی با وی نگرفته است و اين نشان می دهد که حال محمود که اين بار عمدتاً به خاطر اعتصاب غذای خشک می باشد، رو به وخامت گذارده است. در طول تجمع مسئولين زندان و نيروی انتظامی در هراس از ادامه ی تجمع به نجيبه گفتند به شرطی که به تجمع تان پايان دهيد، اجازه ی ملاقات می دهيم. که حاضرين با شنيدن اين حرف تا حدی از زندان سنندج فاصله گرفتند، تا نجيبه بتواند با محمود ملاقات کند، اما بعداً فهميده شد اين وعده دروغی بيش نبوده است . با آشکار شدن اين که ملاقاتی در کار نيست، شرکت کنندگان در تجمع که به شدت از چنين ترفندی ناراحت بودند، مجدداً به حضور خود در مقابل زندان ادامه دادند. در ادامه ی تجمع قريشی، يکی از مسئولان زندان به نجيبه ی صالح زاده گفت؛ برای انجام ملاقات می بايست قاضی دستور آن را صادر کند، براين اساس برادر محمود به سراغ قاضی کشيک رفت ولی جواب قانع کننده ای نگرفت. همسر محمود در گفت و گو با سرهنگ مرادی، يکی از مسئولان نيروی انتظامی، خواهان ملاقات با محمود شد، وی گفت، تلاش خواهد کرد که اين ملاقات انجام گيرد. نجيبه در سخنانی خطاب به حاضرين گفت: اين اتهام واهی که به خاطر آن محمود مجبور است مدت نامعلوم ديگری در زندان بماند، صرفاً در هراس از برگزاری اول ماه مه صورت گرفته است، وی در ادامه با تأکيد بر اين که برای من ديگر فعالين کارگری و دانشجويان فرقی با محمود ندارند، اظهار داشت ما نبايد در مقابل دستگيری هر فعال کارگری و يا هر فعال ديگری سکوت کنيم. تجمع امروز در حالی که  با حضور افراد يگان ويژه ی نيروی انتظامی و لباس شخصی ها، در حالی که از حاضرين فيلمبرداری می کردند، همراه بود، بدون هر گونه درگيری پايان يافت.

شورای همکاری تشکل ها و فعالين کارگری
۴/۱/۱۳۸۷
www.shorayehamkari.com
www.shorayehamkari@gmail.com

آخرین خبر از وضعیت محمود صالحی و اصلاح یک خبر
امروز بعد از تجمع گسترده در مقابل دادگستری سنندج خانواده محمود صالحی توانستن در ساعت ۴  با وی ملاقات داشته باشند.
خانواده محمود صالحی  از طرف تجمع کنند گان وکلیه دوستان از محمود صالحی خواستار شدند که اعتصاب  غذای خود را بشکند.
محمود صالحی به پاس تلاش و پیگیری دلسوزان طبقه کارگر و ضمن سپاس از تجمع کنندگان  عنوان نمود که از این تاریخ (۵ فروردین ) اعتصاب غذای خشک خود را شکسته و اعتصاب تر را از امروز تا آزادیش ادامه خواهد داد.

اصلاح خبر
در  گزارش کمیته دفاع از محمود صالحی   در مورخه ۵ فروردین  مبنی بر  اظهار نظر مقامات امنیتی و قضائی  در مورد آزادی محمود صالحی به جای روز چهار شنبه روز سه شنبه گزارش شده بود که بدین وسیله ضمن پوزش از کلیه دوستان روز چهار شنبه صحیح میباشد.

www.kdmahmodsalehi.blogfa.com

05/01/1378