نامه ها، شماره 43
سیاوش دانشور

وان، ترکیه
با سلام، رفقا سال نو را به همگی تبریک عرض میکنم. امیدوارم سال پیروزی سوسیالیسم و رشد و ارتقای حزبمان در صحنه بین المللی در مبارزه آزادیخواهانه و برابری طلبانه باشد.

رفقا امروز دومین سالگرد ورودم به وان ترکیه است. دو سالی که با درد و رنج، گرسنگی، بیماری، وحشت و استرس توام بوده است. با وجود شرایط بسیار سخت در اینجا هرگز وظیفه کمونیستی را فراموش نکرده و مبارزه برای انسانیت را در اینجا نیز ادامه داده ام. دو سال است که شبانه روز جانهای زیادی را نجات دادیم. بیماران زیادی را مداوا کردیم. گرسنه ماندیم، گرسنه ها را سیر کردیم برای کودکان و زنان کارهای بسیار ارزشمندی انجام دادیم. بر خلاف رفقای پر ادعا که در لاک اینترنتشان فرو رفته اند و سراب بوق مبارزاتیشان گوش همه را کر کرده که به اصطلاح برای دنیای بهتر مبارزه میکند در صورتی که از خارج چهاردیواری خانه شان بیرون هم نمیزنند.

مبارزه ما در حزب اتحاد کمونیسم کارگری برای سوسیالیسم و برابری و آزادی داخل توده مردم و برای مردم بوده و اثرات مبارزه و در بین مردم بودن تغییر دید منفی مردم و آگاهی مردم از آرمانهای سوسیالیسم و مبارزین راستین برای دفاع از آزادی و برابری و حقوق کودکان و زنان شده است. رفقا در سی سال مبارزه ام برای سوسیالیسم همیشه با این اعتقاد که برای یک کمونیست تمام جغرافیای دنیا صحنه مبارزه است، مبارزه کرده ام، تجارب مبارزاتیم کمکم کرده همیشه صف راستین مبارزه را انتخاب کنم. صف راستین مبارزات برابری طلبانه و آزادیخواهانه حزب اتحاد کمونیسم کارگری است که افتخار مبارزه در این صف را دارم. برای مبارزه پراتیک و مردمی پیوستن به این حزب افتخاریست بر کارنامه مبارزاتی هر آزادیخواه. حزبی که با داشتن مبارزان پیش کسوت پرچم سوسیالیسم را به دست گرفته است.

به حزب اتحاد کمونیسم کارگری بپیوندید تا با قدرت در مقابل دشمنان انسانیت مبارزه کنیم. زنده باد سوسیالیسم، مرگ بر جمهوری ضد انسانی اسلامی ایران

رفقای گرامی،
همه ما از نجات دوستان و حل نسبی مشکل خوشحال شدیم. متاسفانه شرایط ترکیه و معضلات روزافزون پناهجویان اوضاعی را بوجود آورده است که ثمره اش تنها ناامنی و نگرانی مستمر است. توصیه ما اینست همراه با دوستان دیگر واحد دفتر دفاع از حقوق پناهندگی را ایجاد کنید و بطور متشکل با معضلات مشابه مقابله کنید. دراین زمینه میتوانید از تجارب رفیق سیروان قادری استفاده کنید. برای شما آرزوی پیروزی و تندرستی دارم.

دوست گرامی علی روحانی
مطلب شما در باره تحلیلی بر تهدیدات نظامی آمریکا علیه جمهوری اسلامی دریافت و در ستون آزاد سایت حزب منتشر شد. پیروز باشید.

تشکر، سال نو مبارک
از همه دوستانی که به مناسبت سال نو برای دبیرخانه و نشریه تبریک سال نو ارسال کردند تشکر میکنیم. ما هم متقابلا به همه شما عزیزان سال نو را تبریک میگوئیم. دسته جمعی تلاش کنیم که هر سال تکرار ملال آور سال پیش نباشد و واقعا نو شدن طبیعت با نو شدن جامعه و افکار و مناسبات اجتماعی عجین شود. این بدون تلاش جمعی برای تغییر این دنیای کهنه و سراپا لجن سرمایه داری ممکن نیست. پیروز باشید.

باربد
کمونیستها در ایران جائی ندارند، بیخود تبلیغات نکنید. پاینده ایران. باربد

باربد عزیز،
اگر چیزی در ایران جائی ندارد نظام مبتنی بر شاه و رعیت است. خود ”شاهزاده“ هم دل و دماغ شاهی ندارد. شاید فهمیده سرمایه داری امروز روی سلطنت شرط بندی نمیکند. ناسیونالیسم ایرانی هواخواه تاج و تخت دچار بحران و سردرگمی است تا جائی که دم به دقیقه تنش به اسلامیون و ملی مذهبیهای موسوم به لیبرال و جمهوریخواه میخورد. جمهوری اسلامی که دیگر دارد آبروی ناسیونالیسم ایرانی میشود. با ”پاینده ایران“ دهن شیرین نمیشود. باید سیاست روشن داشته باشید که ندارید. موفق باشید.*