سهام عدالت و حق کارگران
خسرو الهى

در مقاطع "انتخابات" برای مجلس و ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر، سران رژیم به دست و پا می افتند و تلاش می کنند مردم منزجر را پای صندوقهای رای بکشند. البته تنها وعده پوچ و توخالی نیست بلکه با تهدیدات نیز همراه است. بخشهائی را با زور و گروکشى پای صندوقها می کشند. البته همین تعداد هم اسامى خوانندگان مورد علاقه خود يا رهبران سیاسی مورد علاقه خود و يا تعدادى فحش  به سران رژیم را روی اوراق رای گیری می نویسند. سربازان، ارتشیان، کارمندان، و به کسانی که در ادارات دولتی هستند مجبور می شوند گاها رای بدهند.
دوران انتخابات بود و احمدی نژاد یک بار در محلات فقر نشین بود، یک بار سرزده به بیمارستان می رفت، گاهی جوب آب را پاک می کرد، گاهی در میدان بازی فوتبال گوشه ای عین بچه یتیم روی زمین خوابش برده بود، و گاه بر سر سفره نون ماست نشسته بود! همه این اقدامات فقط باعث خنده مردم می شود. مردمی که طبق منويات اسلام باید همیشه گریه کنند و خندیدن و شادی برايشان جرم است، در اينگونه اوقات کمى سرگرمی و خنده هم دارند. بخصوص جوانان شاید در طول روز دهها اس ام اس به هم می دادن و جوکها و گفته های رئیس جمهور ایران را برای هم می فرستادند.
احمدی نژاد را از صندوق رای بیرون آوردند و شروع کرد مسافرت شهر به شهر و ده به ده و سخنرانى کردن برای مردم قهرمان پرور و شهید پرور ایران! اکثرا سخنرانی ایشان در مناطق خارج شهر بود از ترس همین مردم شهید پرور و قهرمان پرور! تعدادی لات و چاقوکش حزب الله جمع می شوند و احمدی نژاد سخنرانی می کرد. البته هر جائی هم دست مردم به احمدی نژاد رسید حالش را جا آوردند و با شعارها و پلاکارتهائی که خواستهای آنها بر آن نوشته شده بود، اعلام می کردند رسما مزخرف نگو! یواش یواش به اصل مطلب نزدیک می شوم. در این سخنرانی ها وعده های زیادی می داد! میلیاردها بود که از زبان ایشان جاری می شود که به این استان و آن استان و اين شهر و آن شهر واریز می شود برای اینکه مردم از امکانات بیشتری برخوردار شوند!
با گذشت 27 سال از انقلاب 57، آن زمان وعده 75 تومان پول نفت برای هر ایرانی را دادند، در 28مین سالگرد استقرار جمهورى اسلامى، به همت احمدی نژاد تصویب شد که به مردم این 75 تومان پول نفت را پرداخت کنند! که معادلش می شود ماهی 40 هزار تومان و اسمش را هم "سهام عدالت" گذاشتند!؟ لایحه تصویب شد و این نیز مثل خیلی از قوانین ضد انسانی و ضد کارگری به جکی در میان مردم تبدیل شده است.
تصویب "سهام عدالت" برای فقرای حاشیه نشین شهر نیست، تصویب "سهام عدالت" برای کارگران بیکار نیست، "سهام عدالت" برای کارگرانی که چندین ماه است حقوقهایشان توسط کارفرما به گرو گرفته شده است نیست، "سهام عدالت" برای کسانی که مجبور می شوند کودکان و جگرگوشه های خود را بفروشند شاید آینده ای بهتر در انتظار کودکانشان باشد نیست! "سهام عدالت" برای زنان و کودکانی که در زباله ها به دنبال پلاستیک و اشيایی که بتوانند بفروشند تا نانی برای خوردن داشته باشد نیست، "سهام عدالت" برای کودکانمان که پول شهریه مدرسه شان را نداريم نیست، "سهام عدالت" برای زنانی که مجبور به تن فرشی می شوند نیست، "سهام عدالت" برای ما کارگران و زحکمتشان نیست و نبوده! حتما می گویید پس این "سهام عدالت" برای کی هست، چرا تصویب شده، این پول را کی به جیب می زند؟ حق دارید! قرار بود "سهام عدالت برای "مردم مستضعف و شهید پرور و قهرمان پرور" باشد.
خوب "سهام عدالت" به چه  کسانی تعلق می گیرد؟ با این کلمه رمز "شهید پرور و مستضعفین و سلحشوران قهرمان پرو" معلوم ميشود اين سهام براى کيست. آنهائی که طناب دار را برگردن جوانان این ممکلت می اندازد، "سهام عدالت" به ارازل و اوباش حزب الله داده می شود. "سهام عدالت" را به چاقوکشان و لمپنهای مرتجع و مزدورانی می دهند که تازیانه را بر تن جوانان این کشور فرود می آورند! "سهام عدالت! را به جانورانی می دهند که حاضر شدند به حریم و حرمت انسانها تعرض کنند!  "سهام عدالت! را برادارن سلحشور اطلاعات و سپاه دریافت می کنند تا هر صدای آزادیخواهی  و برابری طلبی را خفه کنند. این "سهام عدالت" نازنین را به برادارن بسیج، حراست، شوراى اسلامی،   کمیته امداد، امام،  و غيره دوفاکتوره پرداخت می کنند! این هم از سرنوشت احمدی نژاد و وعده ها و لایجه هاى تصویب شده برای مردم محروم ایران! حالا همین هم باعث خنده مردم و بخصوص کارگران است.
خوانندگان گرامی این نامه، حالا ما کارگران در ایران دنبال "سهام عدالت" برویم یا نه؟ حتما شما هم خواهید خندید که کدام وعده این دولت طی 29 سال عملی شد تا "سهام عدالت" [ن جامه عمل بپوشد؟ [