یکشنبه چهارم آذر 1386
گزارش از برگزاری همایش
روز جهانی نفی خشونت علیه زنان

امروز 4 آذر 1386 (25 نوامبر) طبق اطلاعیه قبلی کانون دفاع از حقوق زنان و کودکان تهران، روز جهانی نفی خشونت علیه زنان را برگزار کرد.
همایش در ساعت 30/3 دقیقه بعدازظهر با استقبال خوب و جمعیتی بالغ بر 60 نفر در سالن حضور داشتند شروع شد. نمایش عکس های از تصاویر خشونت آمیزی که بر زنان صورت گرفته بود هر بیننده ای را متاثر می کرد و همچنین تراکت های با شعارهای: دنیای عاری از جنگ و خشونت خواست همگان است/ خشونت علیه زنان محکوم است/ دنیای عاری از جنگ و خشونت را به نیروی انسان خواهیم ساخت/ زنان وکودکان، قربانی جنگ و خشونت هستند/ زنان نیمی از اجتماع هستند، ما خواهان حقوق برابر هستیم/ خشونت علیه زن خشونت علیه بشریت و همچنین پلاکاردهایی که 25 نوامبر روز نفی خشونت علیه زنان را گرامی می داریم مطالبات به حق زنان را بیان می کرد.
پس از اعلام برنامه ها توسط مجری، ابتدا خانم شراره رضایی دبیر کانون سخنرانی کردند، سپس خانم ثریا محمدی از اعضاء هیئت مدیره سخنرانی کرده و در آخر برنامه خانم دکتر رزا قراچورلو وکیل پایه یک دادگستری سخنانی را در مسائل حقوقی ایراد کردند (متن کامل سخنرانی ها به تدریج روی وبلاگ رسمی کانون قرار خواهد گرفت)، در فواصل سخنرانی ها توسط مجری برنامه کنوانسیون منع خشونت علیه زنان قرائت شد و در آخر نیز بیانیه ای که توسط کانون در جهت خواست و مطالبات و اهداف کانون بود خوانده شد که جمعیت با کف زدن های ممتد، خواسته و مطالبات حقوق انسانی را تایید کردند.
همایش در ساعت 30/5 دقیقه به پایان رسید که بسیاری از مدعووین از برگزاری این همایش و محتوای سخنرانی ها احساس رضایت و خرسندی می کردند در ضمن فرم های پرسشنامه ای در میان مهمانان توزیع شد که سوالاتی از جمله:
 ١- شایع ترین نوع خشونت علیه زنان چیست؟
٢- بیشترین شکل اعمال خشونت چگونه است؟
٣- علت کمرنگ بودن نقش زنان در امور اجتماعی و مسائل مربوط به خودشان چیست؟
که دیدگاه ها و نظرات مهمانان به شکل آماری مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نتیجه را در روزهای آتی به اطلاع خواهد رسید.
در حاشیه لازم به ذکر است که فیلم مستندی از کارها و فعالیت های کانون همچنین خشونت علیه زنان (دعا دختر کرد عراقی که به جرم عاشق بودن توسط اقوام و نزدیکانش  سنگسار شده) برای نمایش تهیه شده بود که متاسفانه قادر به پخش آن نشدیم.
صمیمانه روز جهانی نفی خشونت علیه زنان را گرامی می داریم و این روز را به تمامی زنان و مردان آزادیخواه و برابری طلب تبریک می گوییم. امیدواریم با تلاش همه جانبه شاهد روزی باشیم که هیچ خشونتی بر انسانی تحمیل نشود.     
قطعنامه ی پایانی کانون دفاع از حقوق زنان و کودکان
به مناسبت روز جهانی نفی خشونت علیه زنان
ما زنان و مردان برابری طلب خواست و مطالبات خود را به شرخ زیر اعلام می داریم و برای نیل به این اهداف تلاش کرده و برای تحقق آنها مبارزه می کنیم.
١- خواهان تغییر همه ی قوانین و مقررات تبعیض آمیز و رفع خشونت بر زنان در کلیه ی شئونات اجتماعی و اقتصادی هستیم.
٢- خواهان تامین اقتصادی و اجتماعی زنان و تضمین امنیت همه جانبه زنان می باشیم.
٣- خواهان الحاق ایران به کنوانسیون نفی خشونت و تبعیض بر زنان و همه میثاقهای بین المللی حقوق بشر هستیم.
۴- خواهان برچیدن بساط و ابزارهای خشونت علیه زنان هستیم.
۵- خواهان آزادی تشکل، تجمع، آزادی بیان و اندیشه و به رسمیت شناختن همه نوع تشکل های مستقل اجتماعی هستیم.
۶- خواهان به رسمیت شناختن تساوی حقوق برابر در ازای کار برابر برای زنان و مردان هستیم.
٧- خشونت و تبعیض را شدیدا محکوم می کنیم.
٨- از مبارزات حق طلبانه و آزادی خواهانه کارگران، دانشجویان و معلمان حمایت می کنیم.
٩- هر گونه جنگ و آشوب ملی، منطقه ای و بین المللی را منافی حقوق انسانها دانسته و محکوم می کنیم و خواهان زندگی آرام و شاد برای همگان هستیم.


کانون دفاع از حقوق زنان و کودکان
چهارم آذر 1386
برگفته از سايت کانون دفاع از حقوق زنان و کودکان تهران