اخراج کارگران شرکت سایپا آذین!

بنا به خبر دريافتى٬ در طی چند روز گذشته بیش از 200 نفر از کارگران شرکت سایپا آذین بنا به دستور کارفرما از کار اخراج و بیکارشده اند. عوامل کارفرما علت اخراج کارگران را نبود مواد اولیه و بهای گزاف بعلت تحریمهای اقتصادی ذکر کرده اند. مراجعات و اعتراض و پیگیریهای تاکنونی کارگران اخراجی برای بازگشت به کار عملا بدون نتیجه بوده است. عوامل کارفرما درب کارخانه را به روی کارگران اخراجی بسته و حتی حاضر نیستند بطور مستقیم با کارگران روبرو شده و جوابگو باشند. از طرف دیگر مراجعات کارگران اخراجی نیز به ادارات فرمایشی کار و بیمه حکومت اسلامی سرمایه داران در پشت درهای بسته بی نتیجه مانده است.

یکی از کارگران اخراجی میگفت نه کسی در شرکت سایپا آذین جوابگوی ماست و نه کسی در اداره کار و بیمه این حکومت اسلامی. هر یک از ما از یک تا 5 سال در سایپا آذین دارای سابقه کار هستیم و  بطور ناگهانی از کار اخراج و بیکار شده ایم. میگویند مواد اولیه نیست، میگویند همه چیز گران شده، میگویند شرکت به ضرر و زیان رسیده است. تا به من و امثال من کارگر مربوط است از صبح تا شب جان کنده ایم و کار کرده ایم، پس از عمری کار و زجر و محرومیت فقط توانسته ایم آن هم در حد هیچ یعنی فقط شکم خود و خانواده هایمان را سیر نماییم تا زنده بمانیم٬ تا امروز را به فردا برسانیم. و حالا که از کار اخراج شده ایم، نه سرمایه و پس انداز و اندوخته ای داریم، هزینه های زندگی و گرانی و مشکلات هم لحظه لحظه اوج می گیرد٬ درمانده و به بن بست رسیده ایم. دنیا به این بزرگی، دنیا به این گستردگی همه اش برای من و امثال من و خانواده هایمان سیاه و تار شده است. همین چند روز پیش که دسته جمعی به شرکت مراجعه نموده بودیم حراست و نگهبانی دم در به ما گفتند: اوضاع مملکت خیلی حساسه، زودتر متفرق شوید، از اینجا بروید در غیر اینصورت از طریق سپاه و بسیج و پلیس با شما بعنوان آشوبگر و ضد انقلاب برخورد قاطع خواهد شد! تا دیروز که در اینجا برایشان کار میکردیم به دروغ می گفتند این شرکت مال خودتان است با دلسوزی و بهتر و بیشتر کار کنید تا سود بیشتری ببرید. سودی که به ما نرسید جز اخراج و بیکاری. و حالا که با جیب خالی، با هزار دغدغه و رنج و استرس به دنبال لقمه نانی هستیم پلیس و بسیج و پاسدار را به رخمان می کشند و می گویند آشوبگر و ضد انقلاب!

شرکت سایپا آذین واقع در جاده مخصوص کرج هم اکنون با بیش از 400 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای سفید امضا و موقت از 1 تا 6 ماه و دستمزدهای 389 هزار تومانی و ساعت کاری از 7 صبح تا 4 عصر تولید کننده انواع روکش و صندلی و لوازم جانبی خودرو و از زیر مجموعه های شرکت سایپا می باشد.

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٩ آبان ١٣٩١ – ٣٠ اکتبر ٢٠١٢