بازگشت به کار کارگران اخراجی کارخانه پل فیلم قزوین!

در اطلاعیه قبلی در تاریخ 11/7/91 اعلام داشتیم بعلت تعطیلی کارخانه پل فیلم قزوین 350 نفر از کارگران از کار اخراج و بیکار شده اند. بیاضیان مالک کارخانه و عواملش خطاب به کارگران، تحریمهای اقتصادی، افزایش بهای دلار، کمبود مواد اولیه و عدم سود آوری را علت تعطیلی کارخانه اعلام نموده بودند. در طی چند روز گذشته مراجعات و تجمعات اعتراضی کارگران اخراجی برای بازگشت به کار همچنان ادامه داشته است. خوشبختانه اعتراض و پیگیری و تجمعات کارگران علیه اخراج و بیکاری نتیجه داد. بیاضیان که از سر سودجویی با تعطیلی کارخانه بخشهایی از سرمایه اش را در بازار پر رونق و سود آور دلالی دلار و ارزو سکه به کار انداخته است. سرانجام در برابر اعتراضات و خواست بر حق کارگران مبنی بر بازگشت به کار مجبور به تسلیم و عقب نشینی شده است. موفقیت و پیشروی کارگران اخراجی در بازگشت به کارشان تنها ثمره اتحاد و همدلی و مبارزه متحد و متشکلشان بوده است.

رفقای کارگر!
هر جا اتحاد و همدلی و تشکل و مبارزه هست موفقیت و پیروزی هم هست. بازگشت به کار همه ما نتیجه یک مبارزه متحد و برحق است، باید متحد شویم، باید مجامع عمومی و شوراهای مستقل خودمان را برپا نماییم. زنده باد اتحاد کارگری!

کارخانه پل فیلم واقع در 12 کیلومتری قزوین با بیش از 350 نفر کارگر با قراردادهای 3 تا 9 ماهه در 3 شیفت 8 ساعته کاری با دستمزدهای 380 هزار تومانی تولید کننده انواع منسوجات نایلونی مخصوص بسته بندی مواد غذایی میباشد.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
١٩ مهر ١٣٩١ – ١٠ اکتبر ٢٠١٢