اخراج کارگران شرکت فروش خودرو ایرانیان!


 
بنا به خبر دريافتى٬ در طی چند روز گذشته 3 نفر از کارگران زحمتکش شرکت خدماتی و فروش خودرو ایرانیان (وابسته به ایران خودرو) بنا به دستور کارفرما از کار اخراج و بیکار گشته اند. هم اکنون زنگ خطر و شمارش معکوس اخراجها در شرکت فروش خودرو ایرانیان بصدا درآمده و در آینده نزدیک خطر اخراج و بیکاری بسیاری از کارگران فعلا شاغل را نیز تهدید می کند. بهانه عوامل کارفرما در اخراج کارگران رکود در بازار و مهمتر تعطیلی برخی خطوط تولیدی در شرکت ایران خودرو بعلت تحریمهای اقتصادی میباشد. عوامل کارفرما به کارگران گفته اند: بروید نگاهی به بلوارهای داخل محوطه ایران خودرو بیاندازید تا ببینید بی نهایت خودروهایی که بعلت تحریمهای آمریکا و اروپا بطور ناقص تولید شده و همانجا بعلت کمبود قطعات و لوازم رها شده اند. در همچین شرایطی که نه تولید مناسب و نه بازاری در کار است کارگر به چه درد ما می خورد؟

بله، ماهیت کثیف و ضد انسانی مبتنی بر سود نظام سرمایه داری همین است. اگر سرمایه در لجن بحران و رکود و ورشکستگی فرو رود، اگر سرمایه بازار سود و کسب و کارش به هر دلیلی متزلزل و ناکارا شود٬ این کارگرانند که باید در دسته های هزاران هزار نفری از کار و زندگی بیکار و ساقط شده و از حق زندگی و معیشت محروم شوند. مهم نیست که میلیونها نفر انسانهای شرافتمند خانواده های کارگری چگونه تباه شده و چگونه به جهنم فقر و بیماری و تن فروشی و بیکاری و محرومیت و انهدام سرازیر میشوند. اگر دوران، دوران رونق کسب و کار و سودآوری سرمایه باشد باز دوباره این کارگرانند که باید با فروش ارزانتر نیروی کار و تحمل استثمار سنگین بر اثر فشار شديد کار غير انسانی و تحمیلی در لابلای چرخ دنده های خطوط تولیدی کارخانه ها خرد و متلاشی شوند تا سودهای میلیاردی به حسابهای بانکی حضرات سرازیر شود. در هر حال این خانواده های شرافتمند و محروم کارگرانند که قربانیان اصلی فساد و سودجویی سرمایه دارى اند.

شرکت فروش خودرو ایرانیان (وابسته به ایران خودرو) با بیش از 100 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای 6 ماهه و دستمزدهای 389 هزار تومانی و ساعت کاری از 8 صبح تا 5 عصر فروشنده و ارائه دهنده برخی خدمات ایران خودرو به مشتریان است. دفتر مرکزی شرکت در خیابان جنت آباد تهران واقع است.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
١٨ مرداد ١٣٩١ – ٨ اوت ٢٠١٢