کارگران معدن و کارخانه گچ زمرد گرمسار
3 ماه دستمزد معوق!

بنا به خبر دريافتى٬ دستمزدهای 3 ماهه اردیبهشت، خرداد و تیر بیش از 60 نفر از کارگران معدن و کارخانه تولیدی گچ زمرد گرمسار تا امروز چهارم مرداد پرداخت نشده است. اعتراض و پیگیری و پافشاری کارگران در طی 3 ماه گذشته برای دریافت دستمزدهای پرداخت نشده به دلیل کارشکنی و مخالفت "میرآخوری" مالک و مدیر کارخانه تا امروز بی نتیجه بوده است. جواب همیشگی میر آخوری در عین تهدید کارگران به اخراج این است: بهای سوخت و برق و انرژی توسط دولت گران شده است پس من هم پولی برای پرداخت دستمزدهای شما کارگران ندارم!

یکی از کارگران میگفت: کار پر خطر و پر اضطراب در معدن، در اعماق زمین، در جایی که نور و اکسیژن کافی هم برای تنفس موجود نیست، مدفون شدن در زیر آوار و مرگ هر لحظه در کمین است. صبح که به معدن میرویم معلوم نیست آیا دوباره نور و روشنایی را خواهیم دید. آیا دوباره زنده خواهیم ماند و خانواده ها و عزیزانمان را خواهیم دید یا نه؟ کار در معدن گچ برای آنهایی که پس از سالها رنج و کار هم زنده بمانند مساویست با انواع بیماریها، بخصوص ابتلا به انواع بیماریهای مزمن و لاعلاج  تنفسی. این همه رنج و خطر و فشار کاری در ازای ماهی 300 تا 350 هزار تومان، دستمزدهای ناچیزی که حتی امثال میرآخوری از پرداخت آن طفره میروند، تا حسابهای بانکیشان پرتر شود. تا فقر و بدبختی و گرسنگی و محرومیت بیشتری به زندگی ما کارگران و خانواده هایمان تحمیل شود. تا زندگی ما از این هم که هست فاجعه بارترشود. 3 ماه است یک ریال دستمزد دریافت نکرده ایم، اجاره 2 اتاق بی امکانات و محقر در همین گرمسار خودمان حداقل 5 میلیون تومان پیش و ماهی 200 تا 300 هزار تومان کرایه٬ یک کیلو مرغ 8 هزارتومان، یک کیلو برنج وارداتی هندی که بقول خود حکومتیها سرطان زا هم هست 3 هزار تومان، گوشت کیلویی 25 هزارتومان و... دست به هر چیزی که میزنی عین مار گزنده است. گرانی و فقر و بیکاری و بی درآمدی بیداد میکند و این نتیجه دشمنی و دزدی وجنایت مشترک حکومت اسلامی و سرمایه داران برای نابودی ما خانواده های کارگریست.

معدن و کارخانه تولیدی گچ زمرد گرمسار با بیش از 60 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای 3 ماهه و دستمزدهای 389 هزار تومانی پرداخت نشده و ساعت کاری نامحدود و نامعلوم در شهرستان گرمسار واقع است.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
۴ مرداد ١٣٩١ – ٢۵ ژوئیه ٢٠١٢