کارگران شرکت مهندسین مشاور یکم
دستمزدهای اسفند ماه پرداخت نشد!

دستمزدهای اسفند ماه بیش از 2000 نفر از کارگران شرکت مهندسین مشاور یکم پرداخت نشد. عدم پرداخت دستمزدهای کارگران در حالیست که به دستور شنتیا مدیر شرکت فقط مبالغی تحت عنوان عیدی به حساب کارگران واریز شده است. واریز مبالغ ناچیزی تحت عنوان عیدی به حساب کارگران عملا ترفند شنتیا و شرکای دزدش برای ماستمالی و سر کیسه نمودن حقوق واقعی و دستمزدهای کارگران است. عوامل کارفرما با واریز مبالغ ناچیزی به حساب کارگران از پرداخت و محاسبه دستمزدهای ناچیز کارگران و سنوات طفره رفته اند. در شرایط گرانی و تورم و فقر روز افزون این دزدی و جنایت آشکار حکومت اسلامی و سرمایه داران علیه کارگران است.

از جمله خواستهای اصلی کارگران افزایش فوری و عادلانه دستمزدها مطابق با تورم و گرانی و پرداخت بموقع و به روز دستمزدهاست. تعیین دستمزدهای 389 هزار تومانی از طرف حکومت اسلامی و نپرداختن دستمزدها از جانب سرمایه داران نشان از اشتهای سیری ناپذیر همه این جانوران برای ارتکاب به دزدی و جنایت هرچه  بیشتر بر علیه خانواده های کارگریست.

شرکت عمرانی مهندسین مشاور یکم با بیش از 2000 نفر کارگر قراردادی با دستمزدهای 330 هزار تومانی و تعدادی کارگران ساعت مزد که دریافتیشان کمتر از کارگران قراردادی است٬ مجری و سازنده انواع پروژه های عمرانی و سد سازی است. هم اکنون تعدادی از کارگران در پروژه احداث سد بیجار شهر در استان گیلان و تعدادی نیز در طرحهای عمرانی در لنگرود و لاهیجان و بخشی از کارگران در پروژه های احداث سد در افغانستان و ... مشغول به کارند. ساعت کاری کارگران ظاهرا از 8 صبح تا 5 شب و اما اضافه کاری اجباری تا شب و کار در همه ایام تعطیل برقرار است در ازای دستمزدهای ناچیز و حداقلی که آن هم با تاخیر و انواع کارشکنی پرداخت میشود. دفتر مرکزی شرکت در چهار راه طالقانی و خیابان زرتشت تهران واقع است.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٢٠ مارس ٢٠١٢ – ١ فروردين ١٣٩١