کارگران کارخانه دارو پخش ساری
شمارش معکوس اخراج تا پایان سال!

بنا به خبر دريافتى٬ معضلات اقتصادى ادامه کاری خط تولید در کارخانه تولید مواد اولیه دارو پخش ساری را با مشکلات جدی مواجه ساخته است. مسئله محاصره اقتصادی و واردات مواد اولیه بسیاری از اقلام داروهای بدون کیفیت تولید داخل کشور یکی از مشکلات اصلی کارخانه است. مواد اولیه مورد نیاز کارخانه در حالت کلی از کشورهای خارجی و اروپایی تامین میشود. با افزایش فشارها و تنگ تر شدن حلقه های محاصره اقتصادی واردات انواع مواد اولیه دارویی یا قطع شده و یا بایستی از طریق دلالان و واسطه های سودجو در بازار سیاه دوبی بسختی و با قیمتهای سنگین تری تهیه گردد. سقوط آزاد ارزش ریال در مقابل ارزهای خارجی نیز برای تهیه مواد اولیه در دوبی و بازارهای قاچاق دارویی مزید بر مشکلات گردیده است. علاوه بر اینها چپاول باندهای در حال سقوط و اضمحلال حکومتی هم بیش از پیش زمینه ساز ورشکستگی و بحران مراکز صنعتی را فراهم نموده است. نپرداختن دستمزدها و دزدی و اجحاف روز افزون از حق و حقوق ناچیز کارگران موجبات خشم و تنفر علیه اوباش حکومت اسلامی را نیز بیش از پیش در میان کارگران دامن میزند. در اين اوضاع ادامه کاری کارخانه دارو پخش ساری با مشکل و بحران جدی روبرو شده و طبق معمول این کارگران و خانواده هایشان هستند که بایستی هزینه فساد و دزدی و جنایت باندهای حکومتی را بپردازند.

در چند روز گذشته عوامل کارفرما به کارگران اعلام داشته اند این کارخانه دیگر قادر به ادامه کار نیست و تا پایان سال یعنی تا دو هفته دیگر همه کارگران از کار اخراج و بیکار خواهند شد. عوامل کارفرما با بیشرمی به کارگرانی که هر یک سالهاست در این مرکز سابقه کار دارند گفته اند نگران نباشید٬ در زمان اخراج به هر یک از شماها دو برج حقوق اضافه هم پرداخت می کنیم! میخواهند کارگر و خانواده اش  را از کار و زندگی ساقط نمایند آن هم با وعده دروغ پرداخت دو برج حقوق اضافه. این وعده های بی اساس در حالیست که هم اکنون در اکثر مراکز صنعتی دستمزدهای کارگران از یکما ه تا 35 ماه معوق و پرداخت نشده است. در دو هفته گذشته تا امروز نیز بطور تدریجی و ادامه دار 15 نفر از کارگران دفتر مرکزی دارو پخش واقع در خیابان فاطمی تهران از کار اخراج شده اند.

شرکت دارو پخش علاوه بر ساری در تهران و بسیاری دیگر از شهرستانها دارای مراکز و نمایندگیهایی در زمینه تهیه و توزیع دارو میباشد که با ادامه این روند بیکاری و اخراج از کار در آینده نزدیک تهدیدی جدی برای کار و زندگی و معیشت این کارگران نیز خواهد بود. هم اکنو ن در شرکت دارو پخش زنگ خطر شمارش معکوس اخراج و بیکاری و ورشکستگی به صدا در آمده است. هرج و مرج و ورشکستگی و بحران در صنایع دارویی که یکی از علتهای اصلیش تحریم های اقتصادیست پای انواع داروهای قاچاق و تقلبی و و دست ساز و بی کیفیت را که حتی مصرفشا ن نیز برای بیماران مضر است به بازار و داروخانه ها باز نموده است. هم اکنون در سطح شهر تهران عده ای از باندهای سرمایه داران و دلالان حرفه ای در همدستی با عوامل حکومت اسلامی در زیر زمینهایی در مناطق جنوبی شهر با اجیر کردن تعدادی کارگران روز مزد بطور گسترده اقدام به تولید انواع داروهای دست ساز و تقلبی، بدون کیفیت و حتی خطرناک می نمایند.  اخیرا این داروهای تقلبی علاوه بر اشباع بازار داخلی توسط دلالان سودجو و تحت حمایت باندهای حکومتی از طریق مرز بانه به عراق نیز صادر میشوند.

اگر تحریم اقتصادیست، اگر باندهای تروریستی اسلامی و سرمایه داران امریکایی و اروپایی برسر بمب اتم و سهم بیشتر از سود و جنایت به جان هم افتاده اند٬ این کارگران هستند که باید از کار و زندگی ساقط شوند و باز هم این خانواده های کارگری هستند که در نهایت فقر و تنگدستی در بستر بیماری باید بهای گزاف داروهای تقلبی و خطرناک و غیر استاندارد را بپردازند. داروهایی که در بسیاری موارد باعث مرگ و میر بیماران نیز میگردد. این کارنامه جنایت اسلام و سرمایه داری در قرن بیست و یکم است .

کارخانه مواد اولیه دارو پخش ساری با بیش از 200 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای از 3 ماه تا یکسال و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از صبح تا شب و کار اجباری در تعطیلات  تولید کننده انواع داروهای مصرفی است. بیش از 50% درصد کارخانه در مالکیت تامین اجتماعی و مابقی متعلق به سهامدارانی است که جملگی از جنایتکاران و عوامل حکومت اسلامی تشریف دارند.

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى

٧ مارس ٢٠١٢ – ١٧ اسفند ١٣٩٠