کارکنان آموزش و پرورش منطقه 5 تهران
4 سال سنوات،1 ماه دستمزد معوق!

بنا به خبر دريافتى٬ بیش از 900 نفر از کارکنان قراردادی زحمتکش بخشهای مختلف آموزشی و خدماتی آموزش و پرورش منطقه 5 تهران در این روزهای پایانی سال مبالغ اضافه کاری و دستمزدهای مربوط به اسفند ماه را دریافت ننموده و علاوه بر اين مبالغ مربوط به پرداخت حق سنوات 4 سال گذشته تاکنون یعنی از سال 1387 تا پایان امسال نیز پرداخت نشده است. (سنوات عبارت است از معادل یکما ه دستمزد که بر طبق قانون کار ضد کارگری حکومت اسلامی کارفرما موظف است در پایان سال و هنگام اتمام قرارداد کاری به کارگر بپردازد) در طی چند روز اخیر معلمین و نیروهای خدماتی آموزش و پرورش مدارس مختلف منطقه 5 با مراجعات مکرر به اداره آموزش و پرورش منطقه 5 با اعتراض در اشکال جمعی و فردی خواهان دریافت فوری دستمزدها و مبالغ پرداخت نشده 4 ساله سنوات شده اند. در مقابل اعتراض معلمان و پرسنل زحمتکش اوباش حکومتی و حراست در آموزش و پرورش با توسل به حربه تهدید و تهمت علیه معلمین بعنوان عوامل اخلال گر و آشوبگر!! از ارائه هرگونه جواب منطقی و شفاف به معلمین خودداری نموده و اعلام داشته اند ما هیچکاره ایم٬ اداره آموزش و پرورش در سطح سراسری با بحران مالی و کسری بودجه روبرو است.

یکی از معلمین میگفت: بیش از 18 سال سابقه کار دارم، هنوز که هنوزه قراردادی و بلاتکلیف و پا درهوا هستم، در این تهران خراب شده با همسر و دو فرزندم با این همه سابقه کار و با دستمزد مسخره و ناچیز ماهیانه تا 450 هزار تومان آن هم با احتساب اضافه کاری مستاجرم. همین مبلغ را با 10 میلیون تومان هم پول پیش از بابت اجاره یک واحد آپارتمان 50 متری میپردازم، علاوه بر معلمی کار شبانه روزیم در تهران و در ترمینالها مسافرکشی است. اگر این مسافرکشی هم نباشد من و خانواده ام قادر به ادامه زندگی و تهیه نان شبمان هم نیستیم. یک کیلو گوشت 26 هزار تومان، یک حلب روغن 4 کیلویی 13 هزار تومان، یک کیلو برنج 5 هزار تومان، یک بطری شیر 1200 تومان، پول دوا و دکتر  یک نسخه سرما خوردگی ساده و پیش پا افتاده تا 50 هزار تومان و... قیمت همه چیز لحظه به لحظه و روز به روز در حال افزایش است. 33 سا ل جنایت کرده اند تا این زندگی سراسر تحقیر را برایمان بسازند، و حالا به من و امثال من که قربانیان 33 سال سرکوب و دزدی این ارازل مفتخور هستیم میگویند اخلال گر و آشوبگر!! چرا؟ چون گفته ایم این 4 سال سنوات و دستمزدهای ما چه شد؟ چون می گوییم با این همه کار و زجر این همه بدبختی یعنی چه؟

آموزش و پرورش منطقه 5 تهران با بیش از 10 هزار نفر پرسنل که بیش از 900 نفر آنا ن قراردادی با قراردادهای یکساله و دستمزدهای 300 هزار تومانی پرداخت نشده در منطقه غرب تهران و اتوبان ستاری واقع است. لازم به یاد آوری است فقر و محرومیت روز افزون و عدم پرداخت دستمزدها  صرفا مختص معلمین و کارکنان آموزش و پرورش منطقه 5 تهران نبوده بلکه امری سراسری و همه گیر است. در طی هفته های گذشته نیز معلمین کرمانشاه در غالب اعتصابات و اعتراضاتی نسبت به فقر شدید و شرایط ناعادلانه کار و زندگی خود و خانواده هایشان معترض بوده اند.

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٢٢ فوريه ٢٠١٢ – ٣ اسفند ١٣٩٠