کارگران شرکت مهندسی مشاورین یکم
یکماه دستمزد معوق!

بنا به خبر دريافتى با گذشت ده روز از پایان دیماه هنوز خبری از پرداخت دستمزدهاى کارگران شرکت مهندسى مشاورين يکم نیست. در چند روز گذشته بسیاری از کارگران که در چنبره اجاره خانه های پرداخت نشده و افزایش گرانی و تورم ساعتی گرفتار شده اند٬ با مراجعه با عوامل کارفرما خواست دریافت فوری دستمزدهایشان را داشته اند. اما "شنتیا" مدیر شرکت و عواملش نه گوشی برای شنیدن و نه چشمی برای دیدن مشکلات زندگی کارگران ندارند. حذف سوبسیدها و گرانى ناشى از آن همراه با با افزایش شدت فشار کار و استثمار و نپرداختن دستمزدها٬ زندگی کارگران و خانواده هایشان را متلاشى کرده است.

عوامل کارفرما به کارگران گفته اند ما که وظیفه نداریم روز معینی را برای پرداخت دستمزدهای شما تعیین کنیم٬ نیازی به اعتراض شما هم نیست٬ هر وقت اوضاع جفت و جور شد خودمان اقدام میکنیم! این جواب مشتی سرمایه دار و اوباش بیکاره به کارگران زحمتکش و شرافتمندی است که از صبح تا شب خالق ثروتهای میلیاردی اند اما خود و خانواده هایشان حتی از تهیه نان شب هم عاجز مانده اند.

شرکت عمرانی مهندسین مشاور یکم با بیش از 2000 نفر کارگر قراردادی با دستمزدهای 330 هزار تومانی٬ و تعدادی کارگران ساعت مزد که دریافتیشان کمتر از کارگران قراردادی است٬ مجری و سازنده انواع پروژه های عمرانی و سد سازی است. هم اکنون تعدادی از کارگران در پروژه احداث سد بیجار شهر در استان گیلان و تعدادی نیز در طرحهای عمرانی در لنگرود و لاهیجان و بخشی از کارگران در پروژه های احداث سد در افغانستان و ... مشغول به کارند. ساعت کاری کارگران ظاهرا از 8 صبح تا 5 شب و اما اضافه کاری اجباری تا شب و کار در همه ایام تعطیل برقرار است در ازای دستمزدهای حداقلی که آن هم با تاخیر و انواع کارشکنی پرداخت میشود. دفتر مرکزی شرکت در چهار راه طالقانی و خیابان زرتشت تهران واقع است.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٣١ ژانویه ٢٠١٢ – ١١ بهمن ١٣٩٠