کارگران شرکت ارکان وزین قیامدشت کرج
3 ماه دستمزد معوق!

بنا به خبر دريافتى٬ بیش از 600 نفر از کارگران شرکت ارکان وزین قیامدشت کرج تا امروز یازدهم بهمن ماه دستمزدهای 3 ماه گذشته آبان، آذر و دى را دریافت نکرده اند. عوامل کارفرما با توسل به انواع ترفند و تهدید و کارشکنی از پرداخت دستمزدهای کارگران طفره میروند. وعده های نامربوط و بی اساس امروز و فردا حرف همیشگی کارفرماست. یکی از عوامل کارفرما خطاب به کارگران متعرض گفته است: با این وضعیتی که هست علاوه بر 3 ماه دستمزدهای پرداخت نشده ما برای پرداختهای پایان سال هم مشکل خواهیم داشت.

دستمزدهای پرداخت نشده 3 ماهه کارگران را بالا کشیده اند، حالا که کارگران حق و حقوقشان را مطالبه مینمایند و دست به اعتراض زده اند با بیشرمی و گستاخی میگویند برای پرداخت دستمزدهای پایان سال هم بودجه نداریم. از همین حالا به دنبال فضا سازی و زمینه چینی بیشتر برای سرقت و دزدیدن دستمزدهای ناچیز کارگران در پایان سال هستند. جر زنی و دزدی دستمزدهای اندک کارگران بخشی از ماهیت ضد کارگرى و فساد حکومت اسلامی و سرمایه داران است.

شرکت ارکان وزین قیامدشت با بیش از 600 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای سفید امضا و یکطرفه و دستمزدهای 300 هزار تومانی پرداخت نشده و ساعت کاری از صبح تا شب و کار اجباری در ایام تعطیل٬ سازنده انواع دستگاههای ماسه شور، کارخانه های آسفالت سازی و انواع سنگ شکن میباشد. خط تولیدات شرکت برقرار، صادرات محصولات شرکت به کشورهای منطقه برقرار، درآمدهای میلیاردی سرمایه داران به راه اما با اینحال خبری از پرداخت دستمزدهای کارگران نیست.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى

٣١ ژانویه ٢٠١٢ – ١١ بهمن ١٣٩٠