کارگران صنایع نفت و گاز دریا ساحل
یکماه دستمزد معوق !

در اطلاعیه قبلی در مورخ 8/4/90 اعلام داشتیم بعلت دزدیهای عوامل پاسدار حکومت اسلامی در قرارگاه فساد مالی خاتم الانبیا٬ کارگران زحمتکش شرکت نفت و گاز دریا ساحل بعلت عدم دریافت دستمزدها از نظر مالی در مضیقه اند. همچنین بدليل اخراج 40 نفر از کارگران به لحاظ عدم امنیت شغلی و خطر هر لحظه ای اخراج و بیکاری تحت فشار روانی میباشند. کارشکنی و خودداری عوامل کارفرما در پرداخت دستمزدهای کارگران همچنان ادامه دارد و هم اکنون با گذشت بیش از هفده روز از پایان ماه بیش از 1000 نفر از کارگران شرکت مستقر در پروژه های مختلف تا امروز دستمزدها و مبالغ اضافه کاری مهر ماه را دریافت نکرده اند .

یکی از کارگران میگفت: نپرداختن بموقع دستمزدها سیاست همیشگی این پاسدارهای جنایتکار است. از اول تا پایان ماه بطور فشرده و سنگین طى ساعات طولانی از ما کار می کشند . بسیاری از ما در کمپهای شبانه روزی در مراکز احداث پروژه ها زندگی میکنیم. زندگی در کمپ یعنی نگران خاطری و دوری و بیخبری از خانواده، زندگی در کمپ یعنی خبری از غذا و بهداشت و آسایش نيست. ما را در کمپهای فاقد امکانات و غیر بهداشتی به اسارت گرفته اند. اینجا بیشتر از هر جای دیگر شبیه اردوگاههای کار اجباریست. بعلت عدم امکانات مناسب از قبیل غذا و امکانات که باید با پول خودمان تهیه نماییم و هزینه های مسافرت و ایاب و ذهاب٬ بخش عمده ای از دستمزدهای ناچیز ما از دست میرود. علاوه بر اینها دستمزدهایمان را هم به موقع نمیدهند. ما اطلاع داریم که هاشمی مدیر شرکت که از پادوهای حکومت اسلامی است همیشه دستمزدهای ما را عمدا در حسابهای بانکی خودش نگه میدارد، در حالیکه خانواده های ما گرسنه و محتاج نیازهای زندگی اند. هاشمی این دستمزدهای ما را در حسا ب بانکیش به گرو گرفته تا از این راه هم از سود بانکی این پولها سوء استفاده نماید و هم بعلت این سرمایه گذاری در بانک و از طریق پرداخت رشوه به بانکداران انگل و فاسد از تسهیلات و وامهای کلان بانکی استفاده کند.

کارفرما پروژه های شرکت دریا ساحل قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران است. فرماندهان جنایتکار سپاه در همدستی با مدیران شرکت با تحمیل استثمار وحشیانه به کارگران ثروتهای نجومی و سرگیجه آوری به جیب می زنند .شرکت دریا ساحل با بیش از 1000 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای یکساله  سفید امضا و یکطرفه و دستمزدهای 330 هزار تومانی در مناطق ایلام، عسلویه، خارک و گچساران مجری پروژه های لوله کشی نفت و گاز میباشد. ساعت کاری کارگران از 6 صبح تا 6 عصر بعلاوه اضافه کاری اجباری در ایام تعطیل میباشد. دفتر مرکزی شرکت در خیابان تخت طاووس تهران واقع است.

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری !
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٨ نوامبر ٢٠١١ – ١٧ آبان ١٣٩٠