کارگران کارخانه صبا باتری (نیرو)
اخراج کارگران، 2 ماه دستمزد معوق!

بنا به خبر دريافتى٬ 30 نفر از کارگران کارخانه صبا باتری (نیرو) در طی 2 هفته گذشته تا امروز بنا به دستور کارفرما و در راستای کاهش هزینه ها در جهت سود آوری بیشتر از کار اخراج شده اند. تعدادی از این کارگران اخراجی حتی با سوابق کاری تا 10 سال هنوز ورق پاره های بی اعتبار قرارداد کاریشان با کارخانه به اتمام نرسیده است. این کارگران دستمزدهای مرداد و شهریور و برخی دیگر از مطالباتشان را که معوق شده دریافت ننموده و کارفرما با صراحت از تسویه حساب با کارگران و یا بازگشت به کار آنان مخالفت میکند. در این روزها کارگران که مراجعات مکررشان به کارخانه نتیجه ای نداشته به اداره کار پادو حکومت اسلامی سرمایه داران شکایت برده اند اما به دلیل تبانی و زد و بند و دریافت رشوه و کارشکنی عوامل حکومتی در اداره کار با امیر حسینی مدیر کارخانه کارگران اخراجی و بیکار با جیبهای خالی و سرگردان تا امروز به هیچ نتیجه ای نرسیده اند.  با این حال اعتراض و پیگیری کارگران همچنان ادامه دارد.

علاوه بر اخراج کارگران هم اکنون بیش از 2000 نفر دیگر از کارگران فعلا شاغل کارخانه نیز دستمزدهای 2 ماهه مرداد و شهریور ماه را دریافت ننموده اند. 2000 نفر کارگر که به همراه خانواه هایشان بیش از 7000 نفرند، 7000 انسان در انتظار دریافت دستمزدهای چند برابر زیر خط فقر 2 ماهه و وعده های دروغ و نامربوط امروز و فردای کارفرما و سرمایه داران. در روزهای گذشته کارگران بارها بطور جمعی و انفرادی برای دریافت دستمزدهایشان به عوامل کارفرما و مسئولین کارخانه مراجعه نموده اند اما چیزی جز تهدید به اخراج و وعده های دروغ و بی اساس نشنیده اند.

یکی از عوامل کارفرما به کارگران گفته است: اوضاع و احوال خیلی خراب تر از آن چیزی است که شماها فکر میکنید، اگر وضع  مالی کارخانه خوب بود که هر ماه دسته دسته از همکارانتان اخراج و تعدیل نمیشدند، باید خدا را شکر کنید که فعلا اخراج نشده اید٬ باید بدانید همه کارخانه ها و مراکز صنعتی به این روز افتاده اند٬ با همین وضعیت بسازید و کلاهتان را محکم نگه دارید.

با همین اوضاع اسفبار بسازید، در فقر و گرسنگی و محرومیت همراه با خانواده هایتان زجر کش شوید، آسمان همه جا یک رنگ است، ساکت و راضی باشید و همچنان در قعر فشار کار و استثمار و فقر و بی خانمانی متلاشی و نابود شوید! تا بوده همین بوده که هست! آری، این مزخرفات و یاوه های بیهوده شعار همیشگی سرمایه داران سودجوست که همیشه و همه جا نشخوار میشود. پس با این حال و احوال ثمره کار و رنج و استثمار شبانه روزی ما کارگران که حاصلش ثروتهای هزار هزار میلیاردی است به کدام جهنم رفته و میرود؟ اگر حاصل کار ما کارگران زیان آور است و برای حضرات سرمایه دار سودی ندارد پس چرا ادامه میدهند؟ ما کارگران بخوبی دوستان و دشمنان خودمان را میشناسیم. بیش از 32 سال است ثروتهای میلیاردی ناشی از کار و رنج ما بطور مستقیم به جیب سرمایه داران و حکومت اسلامی نوکرشان سرازیر میشود و اکنون ما و خانواده هایمان برای همه چیز، برای همه نیازهای زندگیمان درمانده و مستاصل مانده ایم! انگشت اتهام ما به سوی همه سرمایه داران و همه اوباش و لاشخورها و آدمکشان حرفه ای حکومت اسلامی است! با ید بروند، باید گورشان را گم کنند.

کارخانه صبا باتری در دو شعبه در منطقه غنی آباد شهر ری و میدان نو بنیاد تهران واقع است. در این مرکز صنعتی بیش از 2000 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای یکساله و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از 7 صبح تا 4 عصر و اضافه کاری اجباری از 4 عصر تا شب و کار در همه ایام تعطیلات مشغول به کارند. تولید انواع باطری نور و ... از محصولات این کارخانه میباشد. کارخانه صبا باتری از زیر مجموعه های وزارت دفاع بوده و اوباش و برخی سران حکومت اسلامی در وزارت دفاع از طریق دزدی و باند بازی و استثمار وحشیانه کارگران ثروتهای هنگفت و میلیاردی به جیب می زنند .

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٢٠ مهر ١۳۹۰ – ١٢ اکتبر ۲۰١١