چند خبر

اعتصاب رانندگان تاکسی تلفنی در مهاباد
به گزارش موکریان نیوز: صبح روز گذشته 24 مهر ماه سال جاری، جمع کثیری از رانندگان تاکسی تلفنی شهر مهاباد در اعتراض به کمبود بنزین در میدان شهرداری این شهر اعتصاب کرده، خواستار بهبود وضعیت سوخت و توزیع مناسب آن شده اند. این اعتراض که چند ساعت به طول انجامید، با حضور مقامات مربوطه در محل و قول مساعد آنها مبنی بر حل مشکل سهمیه بنزین پایان یافت.

جشن واره تئاتر خیابانی
امروز در شهر مریوان جشنواره تئاتر خیابانی برگزار میشود.

بیانیه کمیته دفاع از حقوق کودکان در رابطه با ربوده شدن یک کودک شش ساله در اشنویه
به گزارش موکریان نیوز: در پی ربوده شدن یک کودک شش ساله از سوی فرد یا افراد ناشناس در شهر اشنویه، که منجر به مرگ یا کشته شدن این کودک گردید، کمیته دفاع از حقوق کودکان و انجمن دوستداران محیط زیست این شهر با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تأسف نسبت به این حادثه، خواستار توجه بیشتر به وضعیت کودکان و همچنین پیگیری مجدانه و مجازات عامل یا عاملین این جنایت از سوی مقامات مسئول شده اند.
در این بیانیه از جمله آمده است؛

بیانیه‌ی كمیته‌ی دفاع از حقوق كودكان انجمن دوستداران محیط زیست اشنویه

كودكان فرشتگان روی زمین‌اند!
"ماجرای دزدیده شدن و كشتن یا مرگ كودك شش ‌ساله‌ای به نام بهروز احمدیان باعث تاسف و تأثر تمامی اهالی شهرمان شد. اینكه چه كس یا كسانی، با چه انگیزه‌ای دست به انجام چنین عمل شنیعی زده‌اند، هنوز بر ما روشن نیست. كودك‌آزاری، سرقت كودكان و سوءاستفاده به هر شیوه، از آنان موضوعی است كه تمامی نهادها، سازمانها و انجمن‌های طرفدار حقوق كودكان به نحوی خواهان جلوگیری از آن هستند. با استناد و اشاره به كنوانسیون حقوق كودك مبنی بر اینكه كودك به دلیل عدم بلوغ جنسی و روانی خود، نیازمند حمایت ویژه حقوقی قبل و بعد از تولّد می‌باشد، ما خواستار و خواهان توجه بیشتر به وضعیت كودكان هستیم، زیرا بروز چنین فجایعی بر ذهن كودكان تأثیر فراوان می‌گذارد و فضای ناامن روانی برای آنان و والدین بوجود می‌آورد. مهمتر از آن، فرونكاستن دامنه‌ی این فاجعه به یك نفر و یك خانواده می‌باشد، تمامی شهروندان و نهادهای اجتماعی، از خانواده و جامعه تا دولت در مقابل آن مسئول می‌باشند. همانطور كه ماده سی‌و پنج كنوانسیون حقوق كودك نیز به آن اشاره دارد «حكومتهای عضو پیمان با بكارگیری تمامی امكانات موجود داخلی و خارجی، منطقه‌ای و بین‌المللی از سرقت و خرید و فروش كودكان به هر منظوری كه باشد جلوگیری كنند». لازم است تمامی آحاد جامعه در برگرداندن امنیت روانی به كودكان تلاش نموده، تا دیگر شاهد تكرار چنین جنایاتی نباشیم".
در ادامه بیانیه ضمن تسلیت به خانواده داغدار خردسال بهروز احمدیان، از مسئولین دولتی در اشنویه خواستار پیگیری مجدّانه و مجازات عامل یا عاملین این جنایت شدند.

انجمن دوستداران محیط زیست اشنویه
«كمیته‌ی دفاع از حقوق كودكان»
22/07/1386