کارگران سد کارون 4 خوزستان
2 ماه دستمزد معوق!

در اطلاعیه قبلی مورخ 29/4/90 اعلام داشتیم 400 نفر از کارگران سد کارون 4 خوزستان دستمزدهای خرداد ماه را دریافت نکرده اند و به دنبال پیگیری و اعتراضات کارگران عوامل کارفرما اعلام داشته اند: تا شهریور همه مطالبات و دستمزدهای معوق کارگران به روز خواهد شد! ما همان موقع گفتیم هیچ اعتماد و اعتباری به قول و قرار و وعده های دروغ سرمایه داران و عواملشان نیست، ما گفتیم تنها قدرت اتحاد و تشکل و مبارزات مستقل کارگران است که قادر است به سودجویی سرمایه داران افسار زده و آنها را مجبور به عقب نشینی نماید و اگر تا امروز بخش عمده ای از مطالبات معوق کارگران سد کارون 4 نقد شده است تنها به اتکا به قدرت مستقل و مبارزاتی خود کارگران بوده است.

با اینحال امروز ششم شهریور ماه فرا رسیده و نه تنها وعده کارفرما برای به روز شدن دستمزدهاى کارگران عملی نشده بلکه تا این لحظه دستمزدهای 2 ماهه تیر و مرداد ماه نيز پرداخت نشده و بلاتکلیف رها شده است. کارگران خواهان افزایش و دریافت فوری دستمزدهای معوقشان هستند اما عوامل کارفرما همچنان با ریاکاری و دروغ و گاها با تهدید کارگران به اخراج از پرداخت دستمزدها طفره میروند.

بیش از 400 نفر از کارگران پروژه سد کارون 4 واقع در منطقه باغملک و ایذه خوزستان مشغول بکارند. این کارگران با قراردادهای موقت و سفید امضا و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از 7 صبح تا 5 عصر و انجام اضافه کاری اجباری مشغول به کار هستند و بطور شبانه روزی  در 10 کمپ غیر بهداشتی و فاقد امکانات در شرایط تفتیش پلیسی و بد آب و هوایی که تحت نظارت وزارت نیرو خوزستان می باشند به سر میبرند.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
۶ شهريور ١۳۹۰  - ٢٨ اوت ۲۰١١