کارگران مراکز مخابراتی تهران
دستمزدهای معوق!

شرکت موج آسا
در اطلاعیه قبلی در مورخ 25/5/90 اعلام داشتیم مبالغ اضافه کاری تیر ماه 9 نفر از کارگران شرکت مخابراتی موج آسا پرداخت نشده و قانع مدیر شرکت در جواب کارگران معترضی که خواهان دریافت دستمزدهایشان بوده اند با عوامفریبی و برای ساکت نمودن کارگران معترض وعده دروغین استخدام و اجرای طرح جدید  قراردادهای 5 ساله را عنوان نموده است! در همان وقت کارگران گفتند این وعده ها دروغ است و هدف قانع ساکت نمودن کارگران و انحراف اذهان و وقت خریدن برای نپرداختن دستمزدهاست.

هم اکنون با گذشت 7 روز از شهریور ماه نه از وعده های نامربوط و بی اساس استخدام و قراردادهای 5 ساله خبری هست و علاوه بر این بعلت کارشکنی قانع و همدستانش دستمزدهای مربوط به اضافه کاری مرداد ماه کارگران نیز پرداخت نشده است. طبق معمول وعده های دروغ و ریاکاری سرمایه داران و حکومت اسلامیشان و بالا کشیدن دستمزدهای ناچیز کارگران!

یکی از کارگران میگفت: چندین سال است با این قانع و امثال او کار میکنیم و زجر می کشیم، اینها از هر حیوان درنده ای وحشی تر و پست ترند، تا میتوانند دروغ میگویند، تا جایی که برایشان مقدور است
از ما کار می کشند، دستمزدهایمان را می دزدند و کمترین گذشت و انسانیتی در برابر ما و خانواده هایمان ندارند، سرگذشت ما کارگران و خانواده هایمان برای سرمایه داران و حکومتشان ذره ای ارزش و اهمیت ندارد.

شرکت پیمانکاری خدمات مخابراتی موج آسا بخش منطقه 5 تهران با بیش از 20 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای سفید امضا و یکطرفه با سوابق کاری 2 تا 10 سال و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از 8 صبح تا 5 عصر با اضافه کاری اجباری حتی در تعطیلات٬ ارایه دهنده خدمات مخابراتی در منطقه 5 تهران میباشد.

شرکت مخابراتی پیام نور
بیش از 30 نفر از کارگران مرکز مخابراتی پیام نور تهران دستمزدهای مرداد ما ه را دریافت نکرده اند. در طی چند روز گذشته عوامل کارفرما با رندی و ریاکاری به بهانه های کسر بودجه و بی پولی از پرداخت دستمزدهای مرداد ماه کارگران خود داری نموده و با گستاخی به کارگران گفته اند: این روزها دست و بالمان خالی است٬ فعلا پولی برای شماها نداریم فقط هر کارگر میتواند 50 تا 100 هزار تومان اللحسابی دریافت نماید! اللحساب و اللحسابی اسم رمز و شگرد رذیلانه بسیاری از سرمایه داران برای نپرداختن دستمزدها و ماستمالی و بالا کشیدن حق و حقوق کارگران است.

یکی از کارگران میگفت: یکماه برایشان از صبح تا شب جان کنده ایم و 300 تا 400 تومان کل دستمزد ماهیانه ماست. این پول به هیج وجه کفاف هزینه های زندگیمان را نمیدهد، باور کنید در همین تهران خراب شده هزاران نفر امثال ما و خانواده هایمان ماهها رنگ گوشت و پنیر و انواع میوه جات را نمی بینیم، آنوقت آقایان به ذهن بیمارشان آمده تا ناخنکی هم به همین دستمزدهای ناچیز و بی ارزشمان بزنند تا ما کارگران و خانواده هایمان مفلوک تر و محرومتر شویم. کارمان به تن فروشی و کلیه فروشی بکشد و تا شاید حسابهای بانکی آقایان بالا نشین و مفتخور چاق و چله تر شود، اللحساب و این مزخرفات یعنی چه؟ کارمان را نقدا انجام داده ایم و برابر همان کار دستمزدهایمان را نقدا میخواهیم، مگر میخواهند با اللحسا ب صدقه اسلامی به ما بدهند؟

شرکت مخابراتی پیام نور تهران با بیش از 30 نفر کارگر با قراردادهای سفید امضا و یکطرفه و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از اول صبح تا 7 عصر ارایه دهنده انواع خدمات مخابراتی در منطقه میدان پونک، اتوبان همت و چهار دیواری و... میباشد.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٩ شهريور ١۳۹۰  - ٣١ اوت ۲۰١١