کارگران شهرداری منطقه 5 تهران
4 ماه دستمزد معوق !

بنا به خبر دریافتی، بیش از 100 نفر از کارگران شیفت شب شهرداری منطقه 5 تهران تا امروز دستمزدهای 4 ماهه اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد ماه را دریافت نکرده اند. بهانه کارفرما بی پولی و کسر بودجه است، از پرداخت دستمزدهای ناچیز کارگران طفره میروند و جواب کارگران معترض و گرسنه را با تهدید و وعده های دروغ امروز و فردا میدهند .

یکی از کارگران میگفت: از شب تا صبح بدون خواب، بدون استراحت مشغول جمع آوری زباله های آلوده و جارو کشی و نظافت خیابانها و معابر هستیم. بسیاری مواقع بیخوابی و خستگی آنقدر زیاد میشود که بناچار برای لحظه کوتاهی در کنار خیابان و پیاده روها میخوابیم، هیچگونه امنیت شغلی و تامین و شرایط مناسب کاری و زندگی و بهداشتی برای ما وجود ندارد. خانواده هایمان را در افغانستان در شرایط فقر و جنگ و محرومیت با هزار مصیبت جا گذاشته ایم، به امید این جهنم جمهوری اسلامی، به اینجا آمده ایم تا شاید با کار و رنج و تحقیر اندک پولی پس انداز نموده و برای خانواده های چشم انتظارمان بفرستیم اما اینجا هم دردسرهای خودش را دارد. 3 سال است خانواده ام را ندیده ام، دلم برای دیدنشان یک ذره شده، اینجا در شهرداری مشغول به کاریم، هیچگونه شرایط کاریمان معلوم و مشخص نیست. نه زمان کار نه نوع کار نه تعطیلات و استراحت نه مسکن و خوراک نه بهداشت هیچ چیز معلوم نیست. فقط بطور وحشیانه از ما کار می کشند. به ما گفته اند ماهی 300 تا 400 هزار تومان میدهیم در عوض هر بلایی بخواهند بر سرمان می آورند. این دستمزدهای کم و بی ارزش را هم به موقع نمیدهند. جمهوری اسلامی با حکومت اسلامی افغانستان تبانی و همدستی کرده و مدت زمان اقامت ما شهروندان افغانی در ایران را 4 ماهه کرده اند. برای دریافت برگه اقامت 4 ماهه هر کدام از ما باید 10هزار تومان به حساب آخوندها و جمهوری اسلامی بپردازیم. تازه علاوه بر این بماند که ماموران حکومت به هر بهانه ای چقدر از ما رشوه میگیرند. تا بجنبی 4 ماه اقامت تمام شده باید دوباره برگردی افغانستان. با این شرایط کار موقتی را که با هزار سختی در ایران بدست آورده ای از دست می دهیم، دستمزدهایمان که همیشه چند ماه چند ماه معوق است که با اتمام اقامت 4 ماهه و ترک ایران توسط کارفرماها بالا کشیده میشود. پلیس و ماموران انتظامی و لاشخور حکومت اسلامی ایران هم مثل سگ شکاری در کمین ما هستند به هر بهانه ای با ضرب و شتم ما را دستگیر و بازداشت می کنند یا رشوه میخواهند یا دیپورتت میکنند! خلاصه، ما و خانواده هایمان بین منگنه دزدی و جنایت دو حکومت اسلامی در ایران و افغانستان اسیر شده ایم.

کارگران شیفت شب شهرداری منطقه 5 تهران در محدوده اتوبان یادگار شمال، بلوار مرزداران و شهرک آزمایش و ... تهران عمدتا از شهروندان افغانستانی می باشند. در ازای دستمزدهای بسیار ناچیز و تحت بردگی مطلق در شرایط اسارتبار تحقیر و تهدید و فشار کاری مشغول به کارند. این کارگران زحمتکش علیرغم خستگی مفرط جسمی و روانی که ناشی از کار طاقت فرسای شبانه است به دلیل بی پولی و عدم پرداخت دستمزدها از جانب عوامل کارفرما در تمام ساعت روز هم به ناچار برای تهیه لقمه نانی برای زنده ماندن به انواع کارهای پست و ساخت و ساز ساختمانی تسلیم میشوند .

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٢٠ اوت ٢٠١١ – ٢٩ مرداد ١٣٩٠